Kukuruz 2014

Nije kasno, samo te primerke trave od po 0.5m visine pitanje da li ce otrovati. Bonaca 0.8l/ha i vidi sa nekim zastitarom da li moze da se doda malo Laudisa ili Calista, jer imas jako velike korove.
u apoteci mi nude tangentu..ali kazu da cekam da prodje belilo kukuruza.al mislim da ce biti kasno ako cekam jos...
 
Laudis vs Popanac i Divlja kupina u tom uzrastu nisam optimista.:sreca:
Tangentu nisam nikada licno koristio pa nemam iskustvo iz prakse.

- - - - - - - - - -

Laudis vs Popanac i Divlja kupina u tom uzrastu nisam optimista.:sreca:
Tangentu nisam nikada licno koristio pa nemam iskustvo iz prakse.
 
Laudis vs Popanac i Divlja kupina u tom uzrastu nisam optimista.:sreca:
Tangentu nisam nikada licno koristio pa nemam iskustvo iz prakse.

- - - - - - - - - -

Laudis vs Popanac i Divlja kupina u tom uzrastu nisam optimista.:sreca:
Tangentu nisam nikada licno koristio pa nemam iskustvo iz prakse.
sta da vam kazem osim hvala probacu nesto sigurno da sacuvam kukuruz od livade
 
Ako nije velika parcela motika u ruke.. Jeste da se sad to izbegava ali je sredih samonikli Suncokret u Soji zacas tako... NAostris motiku pa udri.. :osmeh: Mada Motikana ide MNOGO po 1h.. :haha:
 
Slika sa bayerovog sajta..
IMG_7271.jpg


Najbolje da oprska sa necim,pa sta ostane,sto kaze Cira motikan u sake...:osmeh:
 
Sto bi rekao uvazeni hemicar Mindjusar, gledajte travu a ne usev. Prskas kad je trava mala i onda imas ucinak 100%, a kad preraste onda samo muke a ucinak saren.

Naravno ako nije velika parcela ( a sa slike mi deluje da je mala) ospartas i sutra dan za lada motiku u ruke i udri po korovu:ppozdrav:
 
Prskao sam 2008.e kukuruz u 8-9listova sa fluroxipirom,imao sam situaciju kao i boki@,namiksovao 1l na 2kj,ni dan danas nemam kupine na toj njivi,tu je sad semenska rotkvica :osmeh:
Nesavetujem,u uputstvu nepiše tako,ali sam rešio,uradio i nisam se pokajao
 
Nazad
Vrh