Kukuruz 2014

kolege pomagajte sta da mu radim jel planira da se susi ili sta mu je????????u pitanju je 684ultra prvi put sejan i prskan sa fokus ultra 3 litre na 350 vode a prskano 1.3h i data mu je odma prihrana preko lista....99% je ovakav
attachment.php
Mozda ce moje pitanje zvuciti smesno ali koliko ide litara fokusa na Ha? Da mu nije mnogo 3l na tu povrsinu?
 
Muka mi od ovih intelektualaca,svi znaju da nesto nemoze a nisu ni probali ili su odjednom sad svi probali i kukuruz nije ni porastao.Samo da se pis...uz vetar.
Koliko citam covek niti je koga uvredio,nije psovao,nije nagovarao,nije provocirao,naveo neka iskustva a vi kao psi pusteni s lanca.E jadan je ovaj forum i u sta se pretvara,u tesku sprdacinu sa narodom.Ako ovako nastavite ima da se svedete na 10 clanova koji smeju da pisu,ostali ima samo da citaju i da klimaju glavom sta im govori vecina kao iskusnih farmera a svako od njih nema jos ni punoletstvo.
Ja se stvarno izvinjavam na ovakvom govoru ali ste ga usr...li da nemoze biti gore.

U prethodnom postu napisah da sam radio mini ogled sa kukuruzom iz cardaka i da nije dao rod, vec samo jalovo korenje, sa ponekim zrnom na korenu. citaj:HIBRIDNI kukuruz iz cardaka rod od ZP666, NE starinski SORTNI. Kukuruz iz cardaka moze da poseje samo neka budala, izvinjavam se na izrazu ali stvarno ne znam kako drugacije da se izrazim, taj sto stedi na semenu je lud covek zato sto od semena sve pocinje. Kome treba gola kukuruzovina moze slobodno da seje iz cardaka. I ni jedan jedini poljoprivrednik iz mog kraja NE seje kukuruz iz cardaka...
Druga stvar ovaj forum najvise citaju ljudi koji tek treba da pocnu da se bave poljoprivredom, pa nije lepo pisati gluposti da se neko za#ebe da poseje seme iz cardaka i da ostane bez roda i prihoda.
Treca stvar IZEM ti takvog poljoprivrednika ako ja (masinac po struci kome je poljoprivreda sporedna delatnost) treba da mu objasnjavam sta je hibridno seme sto je neko osnovno znanje koje svaki seljak treba da zna kad krene na njivu! Obrazovanje poljoprivrednika nam je katastrofa, po sistemu sine nemoj da ucis skolu ti ces da budes poljoprivrednik, zato me i ne cudi sto su sela opustela...
Sto se tice omladine sa fouma oni i treba da uce i da budu kako si ih nazvao intelektualci, jer samo obrazovanjem i primenom nauke u poljoprivredi moze da se krene napred ...
 
boki@
Iako si isao sa nesto jacom dozom herbicida Fokus ultra ne sekiraj se,izbeljivanje biljaka je sasvim normalna faza kod ultra hibrida.Bice sve u redu.
 
boki@
Iako si isao sa nesto jacom dozom herbicida Fokus ultra ne sekiraj se,izbeljivanje biljaka je sasvim normalna faza kod ultra hibrida.Bice sve u redu.
e hvala vam puno ono prosto receno ja sam se usro kad sam ga video juce...kazite mi jel mogu ja sad nakon sto sam prskao sa fokusom da odem sa necim drugim preparatima jer palamidu i kupinu nije unistio...dal mogu da udjem nakon ovoga za par dana ????

- - - - - - - - - -

Ultra hibridi trpe doze i po 5-6l/ha Focusa. Bez brige, oporavice se. Verovatno je bilo toplo kad si prskao pa je i tu doziveo blagi sok.
jeste druze bilo je malo toplije...daj boze
 
kolege pomagajte sta da mu radim jel planira da se susi ili sta mu je????????u pitanju je 684ultra prvi put sejan i prskan sa fokus ultra 3 litre na 350 vode a prskano 1.3h i data mu je odma prihrana preko lista....99% je ovakav
attachment.php

Ne sekiraj se druže ja sam prošao kroz isti pakao kao i ti dok na kraju nisam saznao da ultra hibridi u nedostatku jednog gena ne može da požuti u stresnim uslovima nego da pobeli tako da to nije ništa strašno ja sam godinama sejao ultra hibrid i baš 684 samo opušteno inače čovek i BASF -a mi je rekao da su oni testirali ultra hibride i sa 6l fokusa ali u tri puta po dve litre i nije mu bilo ništa prelistaj malo pa češ naći i moj kukuruz beo kao mleko
 
Ne sekiraj se druže ja sam prošao kroz isti pakao kao i ti dok na kraju nisam saznao da ultra hibridi u nedostatku jednog gena ne može da požuti u stresnim uslovima nego da pobeli tako da to nije ništa strašno ja sam godinama sejao ultra hibrid i baš 684 samo opušteno inače čovek i BASF -a mi je rekao da su oni testirali ultra hibride i sa 6l fokusa ali u tri puta po dve litre i nije mu bilo ništa prelistaj malo pa češ naći i moj kukuruz beo kao mleko
i kako ti ispao taj 684 ultra ..kako je rodilo
 
Tu Divlju kupinu ti Bonaca sredjuje 100% a siguran sam da ce da sredi i resto... Kako to da Fokus nije sredio sve??? :sta: Ja bi to isprskao ad sa Bonacom ne bi cekao da prodje to belilo jer ce tad kukuruz prerasti.. Ali sacekaj da vidis sta kaze jos neko strucniji od mene.. :ppozdrav:
 
Tu Divlju kupinu ti Bonaca sredjuje 100% a siguran sam da ce da sredi i resto... Kako to da Fokus nije sredio sve??? :sta: Ja bi to isprskao ad sa Bonacom ne bi cekao da prodje to belilo jer ce tad kukuruz prerasti.. Ali sacekaj da vidis sta kaze jos neko strucniji od mene.. :ppozdrav:
nije sredio,samo muhar i pirevinu..sad je tu 7 pero..cekam ciro i hvala
 
Focus je za uskolisno, nije ni predvidjen da sredi sve. Bonaca resava divlju kupinu. Tebi su korovi prerasli uzrast za prskanje, trebao si ranije oprskati sa nekim sredstvom.
Dobro resava divlju kupinu i Monsoon u dozi 1.75l/ha. Ne znam da li je registrovan za nju, ali sa terena iz spartanja sam video primerke divlje kupine potpuno sprzene.


Kad si prskao sa Fokusom trebao si ubaciti i nesto za sirokolisno. Koliko se secam Arrat se zove partner herbicid Focusa sa uskolisno.
A sada ne smes cekati, jer svakim danom ce ti korovi biti sve matoriji i teze ces ih suzbiti hemijom.
 
Focus je za uskolisno, nije ni predvidjen da sredi sve. Bonaca resava divlju kupinu. Tebi su korovi prerasli uzrast za prskanje, trebao si ranije oprskati sa nekim sredstvom.
Dobro resava divlju kupinu i Monsoon u dozi 1.75l/ha. Ne znam da li je registrovan za nju, ali sa terena iz spartanja sam video primerke divlje kupine potpuno sprzene.

- - - - - - - - - -

Focus je za uskolisno, nije ni predvidjen da sredi sve. Bonaca resava divlju kupinu. Tebi su korovi prerasli uzrast za prskanje, trebao si ranije oprskati sa nekim sredstvom.
Dobro resava divlju kupinu i Monsoon u dozi 1.75l/ha. Ne znam da li je registrovan za nju, ali sa terena iz spartanja sam video primerke divlje kupine potpuno sprzene.
znaci kasno je sad za prskanje???
 
Bas je velika divlja kupina neznam kako ces je srediti... A ona je bas napast to da znas!!! JA sam jednu njivu prskao 2-3 puta i ta PROKLETA Divlja kupina se stalno oporavi!!! Ovih dana cu tu parcelu da zagrnem pa sta joj bog da....
 
Nije kasno, samo te primerke trave od po 0.5m visine pitanje da li ce otrovati. Bonaca 0.8l/ha i vidi sa nekim zastitarom da li moze da se doda malo Laudisa ili Calista, jer imas jako velike korove.
 
Nazad
Vrh