Kukuruz 2014

Znamo što si stao , samo treba paziti da se okreneš niz vjetar jer možeš ostati mokar ako držiš foto aparat .
 
ZP sejan na 22cm razmaka i 6,5cm dubine 6.4.
zoayvs.jpg
 
Naravno da je tako, ja sam mislio da se malo nasalim, uvek je bolje ici na sigurno , ja bar znam kada sam se rodio kada su kukuruz sejali 3 u metar, i onda su svi imali rod, a ovo danas je kockanje
 
Vec 2 -3 godine vise nije ni blizu Dekalbu, ili samo se potrudi da ga prati. Ovo nije samo moje misljenje vec vecine mojih mestana koji su ga izbacili iz upotrebe.
 
pet,ako se odnosi na moj post.
Nije mu ni cena za poređenje.Ja sam hteo pola pola ali kad sam došao po seme 80000 dkc 21000,a pionir 16000.Kum je uzeo jednu količinu pa ćemo videti.Činjenica je da su pionir upropastili naši dorađivači.
 
pet,ako se odnosi na moj post.
Nije mu ni cena za poređenje.Ja sam hteo pola pola ali kad sam došao po seme 80000 dkc 21000,a pionir 16000.Kum je uzeo jednu količinu pa ćemo videti.Činjenica je da su pionir upropastili naši dorađivači.

Eee sad si dao pravi odgovor. Upravo to se desilo. Od tog F-38 ostalo je samo lepo ime koji je ranije bio odlican kukuruz.
(DKC placen 17200)
 
Par slika od današnje sjetve, zbog (ne)vremenskih uvjeta konačno smo uspjeli maltene dovršiti jer smo zadnja tri dana radili udarnički (možda dobijemo i značku Alija Sirotanović :osmeh:) ukupno je posijano oko 65 jutara (još tri ostaje za sutra i dva nakon drugog otkosa ljulja), sijan je pioneer [FONT=&quot]većinom FAO 400 grupa te dva hibrida 500 grupe i jedan 600 (radi pokusa za siliažu) neke od sorata koje sam uspio upamtiti PR36V52 , P0216 , P0725 , P9911[/FONT], PR37N01, P0412 i jedan je bio s X oznakom.



"logistika" to je samo za ove male njive gdje se lakše okretati s ovime, a na velike parcele smo vozili s prikolicom.

















Bačeno je 125 kg uree pred pripremu i 180 kg 15-15-15 sijačcom (po jutru)
 
upravo sam zavrsio presejavanje rane setve od 25.03.2014, nicanje se kilavilo kise nije bilo dosta dugo i sklop je bio zali Boze ta parcela je bas bila uvek zaobilazena od kise i .....ajmo Jovo nanovo......... zadnja dva kruga sam po pljusku radio...bar je sad posteno pokislo
 
Mene isto prvo čeka presijavanje jedno 5-6ha kukuruza , pa onda nastavak . Samo treba čekati prvo da prestane kiša pa jedno 7-10 dana da se povuče voda . Kukuruza nisam ni pola posijo , od tih pola trećinu ću presijati , soje ni zrna u zemlji . Biće veseo maj , samo ako kiša ikad prestane .
 
Nazad
Vrh