Kukuruz 2014

Uzeli smo jednu parcelu od 40a prosle nedelje, nije uradjena nikakva obrada prosle godine je bila psenica. Cim prodje 1. maj idem da izorem i zadrljacim i bacim ureu. Imate li neku preporuku sta posejati od ovih ranih hibrida ?? Razmisljao sam mozda o KWS 3381. Inace zemlja nije losa, ovde je zovemo tinja a tacan naziv ne znam.
 
Pitanje,zaravno sam brazdu u martu i prije ravnanja sam bacio gnoivo 3x15.Kako je danas bio prolom oblaka a padala je i prošli dana pitam se đe moje gnojivo završilo.Može li da ga ispere sa njive jer su sve obješene.
 
Uzeli smo jednu parcelu od 40a prosle nedelje, nije uradjena nikakva obrada prosle godine je bila psenica. Cim prodje 1. maj idem da izorem i zadrljacim i bacim ureu. Imate li neku preporuku sta posejati od ovih ranih hibrida ?? Razmisljao sam mozda o KWS 3381. Inace zemlja nije losa, ovde je zovemo tinja a tacan naziv ne znam.

Ja sam od ranijih hibrida hteo da sejem KWS 3381, ali nisam mogao da ga nadjem po apotekama pa sam umesto njega posejao ZP-427.
ZP-427 sejem prvi put zelim da pitam da li neko ima iskustva sa njim u ranijim godinama? Pitao sam u temi ZP hibridi ali niko ne odgovara...
 
Ne mogu da udjem u njivu da oprskam kukuruz,a korovi krenuli samo tako,izlude me ova kisa.prvo muke sa nicanjem,sad sa korovom,uf,a gde je septembar. . .
 
Pitanje,zaravno sam brazdu u martu i prije ravnanja sam bacio gnoivo 3x15.Kako je danas bio prolom oblaka a padala je i prošli dana pitam se đe moje gnojivo završilo.Može li da ga ispere sa njive jer su sve obješene.
Generalno fosforova i kalijumova djubriva se ne ispiraju tako lako,godisnje par cenimetara se pomeraju u zemljistu,jedino je azot u nekim slucajevima problematican.
 
Na nizbrdici je problem što silazi i zemlja dole a snjom i djubrivo . Kad bi se moglo kako sijati redove stranom , po konturama brda , ostavljati neuzorano do pred sjetvu , ujesen nabaciti neki pokrovni usjev , npr raž ili djetelinu da drži zemlju na mjestu , raditi neku vrstu redukovane obrade to bi bilo dobro , a ovaku uvjek najbolji kuruz na dnu brda , dabome kad je što valja sišlo dole.
 
Ne brinite za P i K,oni ne sidju dublje od 10cm u toku godine,a u toku vegetacije ni toliko,ali ima kukuruz odlican koren doosta dublji od tih 10cm,tako da brze raste nego sto djubrivo bezi.
 
Na nizbrdici je problem što silazi i zemlja dole a snjom i djubrivo . Kad bi se moglo kako sijati redove stranom , po konturama brda , ostavljati neuzorano do pred sjetvu , ujesen nabaciti neki pokrovni usjev , npr raž ili djetelinu da drži zemlju na mjestu , raditi neku vrstu redukovane obrade to bi bilo dobro , a ovaku uvjek najbolji kuruz na dnu brda , dabome kad je što valja sišlo dole.
zar nerade tako u americi jos od tridesetih godina?
 
Narode sta sejati od ranijih sorti povrsina je 20A dve njive u kojima nece moci da se udje pre 10.maja a mzoda i kasnije, razmisljam se i da batalim sa sejanjem jer ako ga uhvati susa bice dzaba smo krecili
 
Na nizbrdici je problem što silazi i zemlja dole a snjom i djubrivo . Kad bi se moglo kako sijati redove stranom , po konturama brda , ostavljati neuzorano do pred sjetvu , ujesen nabaciti neki pokrovni usjev , npr raž ili djetelinu da drži zemlju na mjestu , raditi neku vrstu redukovane obrade to bi bilo dobro , a ovaku uvjek najbolji kuruz na dnu brda , dabome kad je što valja sišlo dole.
Momo ispod brda je uvek najbolji kukuruz.:haha:
 
Nazad
Vrh