Kukuruz 2014

Juče jedva od svih parcela našao 1 ha i posijao,bilo pripremljeno solidno ali nakon ovih kišurina jedan prolaz i za nepovjerovat kako se uradilo.
 
Ns 6102
24wyq1w.jpg


Ns4051
2s926fc.jpg
 
A kod mene pa treba sam "malo" kise.... Kukuruz na ovoj parceli je zadnji posejan i nije nikao ujednaceno uopste,na slici se vidi kolika su dva a jedan tek sad nice...

050114170858.jpg
 
Ciro nisam razumeo,izmedju ova dva nice jos jedan,ili ovo desno sto se zeleni?

Nije izmedju ova dva velika vec to sa desne strane sto se zeleni to nice jos jedan sad poceo... A skroz u samom cosku gore se malo vidi jos jedan veci... Jbg ruzno sam slikao obicicu ponovo njivu pa malo bolje slikati... :ppozdrav:
 
Da li može seme koje je izvađeno iz vreće i tretirano Prestige-om da se ostavi za sledeću godinu?
Hteo sam da uzmem neki raniji hibrid a da ovih 10 vreća AS-a koji je fao 650 ostavim za dogodine. Kod mene se neće moći sejati bar još nedelju dana. Zapravo me interesuje koliko će to seme biti dobro sledeće godine?
 
Da li može seme koje je izvađeno iz vreće i tretirano Prestige-om da se ostavi za sledeću godinu?
Hteo sam da uzmem neki raniji hibrid a da ovih 10 vreća AS-a koji je fao 650 ostavim za dogodine. Kod mene se neće moći sejati bar još nedelju dana. Zapravo me interesuje koliko će to seme biti dobro sledeće godine?

Meni je jednom ostalo više od pola vreće ZP 427 , odmah posle setve sam ga zatvorio i oblepio selotejp trakom i ubacio u najlonski džak i njega izlepio,sledeće godine sam ga posejao,klijavost je bila oko 60%.
 
Hvala na savetima. Ipak se radi o malo većoj količini od jednog džačića pa ne bih da se kockam. Brine me to što sam ga mešao sa preparatom i ostavio par dana da osuši pa vratio u vrećice. Razmišljam i koliko je pametno to da radim, tj. da posejem ovaj što imam.
 
@ichbinmilan
Samo stavi u papirni dzak (onaj u kom je i kupio seme) i stavi negde gde nema sunca i velikih temperatura. Meni kad ostane, posejem dogodine i klijavost bude ok. Bilo je situacija da je lanjsko seme bolje niklo nego frisko. Razlog je sto je staro seme made in Hungary bilo, a isti hibrid samo kupljen godinu dana kasnije je iz nase prozivodnje::lose::
 
Nazad
Vrh