Kukuruz 2014

Moj izbor za ovu godinu:
29bkh3l.jpg
 
Ja kad bi ga posejao na 4-5 jedva bi bio u vlagi, tako da ako nepadne kiše mogao bi da se slikam... Godinama sejemo na 7-8 cm i uvek imamo jednako nicanje i odličan sklop.
Prosle god. sam se zeznuo i nikad vise! posle onih silnih kisa u aprilu vlage na pretek i posejem na 4-5cm dubine, niklo za medalju ali kad je zasusilo u julu i augustu ''trt milojko'' bez 7-8cm nema setve kod mene, kao sto i nije bilo do prosle god.
 
Primetio sam da se u vašem kraju dosta seju AS hibridi.Ovde nisu zastupljeni iako je kompanija AS u neposrednoj blizini maltene selo pored sela. :sta: Niti ima nekih prezentacija niti ičega.
 
Prosle god. sam se zeznuo i nikad vise! posle onih silnih kisa u aprilu vlage na pretek i posejem na 4-5cm dubine, niklo za medalju ali kad je zasusilo u julu i augustu ''trt milojko'' bez 7-8cm nema setve kod mene, kao sto i nije bilo do prosle god.

Mislim da dubina sjetve nema baš nikakve veze sa sušom kasnije , misliš vjerovatno da korjen ide dublje ako si sijao 2 cm niže , al to nema veze sigurno.
 
Nazad
Vrh