Kukuruz 2014

Ulagači, raonici su namontirani novi pred sezonu, nego je ostala tako naštelovana od juče od setve soje, moraćemo to sutra popraviti. Što se tiče paralelograma, tako stoji da bi održavao konstantnu dubinu.
 
Da li seme koje je tretirano Maximom Xl treba da se tretira insekticidom? I koje insekticide koristite u zaprasivanju kukuruza?
 
dscn0149.jpg
dscn0150.jpg
Izvinjavam se za :off_topic:dali bi smeo povaljati kukuruze sa ovim valjkom posle setve oce li biti problema sa nicanjem jer je bas tezak!
 
Mislim da je sjetva na 7cm preduboka bez obzira na uslove . Idealno je 4-5 cm tako mu se korjen najpravilnije razvija . 7-8 cm povećavaju se šanse da lista ispod zemlje a 9-10 cm jako često se to dešava pogotovo ako zahladi zemlja.
 
Mislim da je sjetva na 7cm preduboka bez obzira na uslove . Idealno je 4-5 cm tako mu se korjen najpravilnije razvija . 7-8 cm povećavaju se šanse da lista ispod zemlje a 9-10 cm jako često se to dešava pogotovo ako zahladi zemlja.

Ja kad bi ga posejao na 4-5 jedva bi bio u vlagi, tako da ako nepadne kiše mogao bi da se slikam... Godinama sejemo na 7-8 cm i uvek imamo jednako nicanje i odličan sklop.
 
Tomo VS ako seješ na dubinu 4cm i više,nemože seti i nicanju ništa škoditi,vlagu će sačuvati na najbolji mogući način,a i u slučaju pljuska,pokorica neće biti ništa gora nego da nevaljaš,tako da može biti samo bolje :ppozdrav:
 
Mi smo danas završili setvu kukuruza. DKC 4590 i 4795 i Pionir N01, sejani na razmak 19,6cm; DKC 5276 na 21cm; a NS 6030 na 24,7cm.
 
Danas završeno prskanje i bacanje đubriva po kuruzima i suncokretu.Čekamo kišu koju su sad najavili.
Posejano Kondi,KWS Dragon i KWS Barolo(zafalilo semena a nije bilo ništa drugo).
 
Nazad
Vrh