Kukuruz 2014

Zp 427, 560 zamenjen, 666, 606, ns 6030, 5051 to mu dođe za ovu godinu.
 
@mindjusar znam da nece niko drugi da uradi tvoj posao ali kao sto kaze peet data je od boga za odmor. Ali opet ko radi bog ne brani. I da se vratimo na kukuruz, koje Fao grupe su vam najvise zastupljene?:ppozdrav:
 
Razmisljam da ove godine on zameni ZP684 koji je prosle godine bas podbacio. NS6030 prijatno iznenadio, sobirom na godinu imao je zadovoljavajuci prinos, tako da njega ne menjam.
 
Probaj zp 606, ako nisi do sada. Dobar hibrid. 666, 606 i lg poncho sejemo samo za skidanje u klipu. I 606 je nekako najbolji bio. Mala je razlika bila izmedju ova tri ali je 606 odneo pobedu.
 
Iskreno, 606 nisam sejao, ali je sejao stric i nije bio bas zadovoljan, generano ok je rodio, ali je klip bio nekao mali, samim ti je i prinos bio losiji. E sad znam da to nije merilo, a nisam mogao u mom kraju da nadjem jos nekog ko ga je sejao, pa da proverim.
 
Poslednja izmena:
Juce posejao ZP 704,uslovi idealni,vlaga,dobar setveni sloj,temperatura dvanest stepeni,kog cekam ako vec slusamo nauku,a i datum za ovaj hibrid ubio se. . .kod mene jos nisu ni njive pripremljene,kad su videli da sejem pita komsija ''jer vuces praznu sejalicu,da bi nas zezo''?
 
Jel moze noko da mi kaze koja je razlika izmedju hibrida NS640 i NS640 ULTRA? Jel stavrno ima razlike ili je to marketinski trik?
 
Ultra jer je tolerantan prema Focusu Ultra. Nema nikakve druge veze i superiornosti u odnosu na obican 640.
 
Nazad
Vrh