Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo šta sam imao prilike dans u obilasku mojih njiva da vidim:

2cypl4i.jpg


2ikw744.jpg


2lc01g6.jpg


317cj2s.jpg

Upitanju je Dekalb 5783... Zanimljivo je da preko puta ove njive imam 5143, on nije ni malo polegao.
 
Prednos niske i vitkije stabljike.
Inace kukuruzi su tik pred metlicenje i ako vreme posluzi izmetlicice se i oploditi u najbolje vreme kad emperatura nece biti visoka a vlage ima dovoljno.
 
To bi i ja voleo da znam,ali ako ti je za utehu,gledao sam ga pre podne i dosta je bila nagnuta na dole i predveče ga gledao i sad je već druga priča.:cool:Treba par dana sunca i oporaviće se valjda.
 
Nece se nikad dici kao sto je bio, ali nece ni nesto specijalno umananjiti rod. Imao sam slicnu situaciju pre par godina i najveci problem je bio pokupiti hederom.
 
Ma ovu parcelu (poslednje dve slike) površine 3,5 kj ćemo obrat i ručno ako treba, samo je bitno da nesmanji drastično prinos...
 
Danas kad smo obilazili atar videli smo još polegnutih i ZP-a i Ns-a i Pionira, jedino nigde nisam video da je Kws polegao.

Nije u pitanju monokultura, na prve dve slike ja predusev soja, a na trćoj i četvrtoj suncokret. Zanimljivo je da je gde je predusev bio kukuruz (monokultura) nije nimalo polegao. E sad na toj trečoj i četvrtoj slici izgleda najkritičnije, to je parcela od 3,5 kj koja je celom dužinom povaljana (negde više, negde manje). Imam još jednu parcelu od 3,5 kj gde je Pionir f 38 ali je mnogo manje povaljen, više je nakrivljen...
 
Ćale samo viče plitka setva. Sejali smo na dubinu oko 7-8 cm...Ja ipak nije do dubine setve...
 
Hibridi sa snaznijim stabljikama cinimi se da se lakse povaljaju dok oni sa tanjim teze padaju. To jest, ranija fao je otprnija na poleganje od kasnije. Tako je bar kod mene u ataru.
 
Jedan razlog je siguran,ogromna količina vode i kad je natopila zemlju sledio je jak vetar,i kukuruzi se izvrnuli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh