Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izraelci su toliko toga stekli na ne bas legalan i posten nacin, da ne kazem sta grublje, da sad slobodno mogu i od pustinje da prave plodnu njivu. Da mi imamo toliko bogadstvo sigurno bi se zalivalo bar 50 % povrsina.
 
Ljudi poredite dve neuporedive stvari. Mi nismo ni izbliza vredan narod kao Jevreji ili Nemci. Primera ima milion i nikada necemo biti kao oni, jer prosto nas genetski kod je da malo krivinarimo, pomnalo pamnetujemo a najmanje radimo.
 
Nele kad je rasturan taj stajnjak ? Jesi bacio jos nesto od djubriva tu gde i stajnjak ?

Тек сад видех, извини што не одг. раније.
Стајњак је бачен јесенас, али сам одмах за приколицом која је растурала ишао и заоравао. Тамо где је зафалило стајњака, бацио сам уреу, нисам бацаио и по том делу где је већ био стајњак.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ljudi poredite dve neuporedive stvari. Mi nismo ni izbliza vredan narod kao Jevreji ili Nemci. Primera ima milion i nikada necemo biti kao oni, jer prosto nas genetski kod je da malo krivinarimo, pomnalo pamnetujemo a najmanje radimo.
Колега, немци су радили анализу колико је радног становништва од укупног по националним групама. Срби су у врху, са преко 90%. Социјалну помоћ код њих прима тек нешто испод 1% наших. Ово је била нека анализа по неким њиховим већим градовима. Нема потребе да пишем ко има најмање радног становништва, и ко је први на њиховом казану. Тако да овај стереотип да ми као нешто лењи, не пије воду. И ако погледаш око себе видећеш ко су и где ради ти који нешто кривинаре, и од када је то кренуло.
 
Da bi smo imali volju za rad ,potrebno je da osetimo i blagodeti ,i rezultate toga rada .Šta mislite ,moželi se desiti kod Izraelca da nemože da proda svoj proizvod ili da ga neko ucenjuje sa mizernim cenama od kojih će proizvesti gubitak.Ili kod Nemca da radnik radi bez plate po šest meseci.
 
Bravo kolega.Za svaki rad i napor treba odredjena stimulacija.Stimulacija kod nas je jos malo pa nikakva.Srpski proizvodjac je samaran najrazlicitijim otezavajucim okolnostima s kojim se malo koji njegov kolega u Evropi susrece,a i dalje prkosi nemogucim uslovima opstanka.Pitanje je samo dokle ce moci prosecan srpski seljak da izdrzi u ovakvoj utakmici gde su svi pa i sudije protiv njega.I ne bih se slozio da smo vise ili manje vredni u odnosu na druge narode,mi smo u odredjenom beznadju,gde ne mozemo sebe pronaci u normalnoj i rentabilnoj proizvodnji.Nijedan parametar proizvodnje nam na pocetku,a nekad i do kraja,nije poznat.Poznato je samo da sav repromaterijal ide na gore a nas proizvod stagnira,mili,neretko pada...Tako da mi moramo sve vise i vise tegliti,a opet sve manje i manje prihodovati.A zivot ne moze da ceka na nas.On nam curi ispred nosa dok mi rmbacimo i natezemo se sa stvarima koje su modernom evropskom paoru besmislene.
 
Ljudi poredite dve neuporedive stvari. Mi nismo ni izbliza vredan narod kao Jevreji ili Nemci. Primera ima milion i nikada necemo biti kao oni, jer prosto nas genetski kod je da malo krivinarimo, pomnalo pamnetujemo a najmanje radimo.
Kako ko, ali činjenica je da u narednim godinama moramo povesti više računa o zalivanju. Ja lično planiram već od sledeće godine veće parcele pod kukuruzom, sojom i repom da zalivam.
 
Au ljudi sto su kukuruzi polegli posle sinocnje oluje ima li sanse da se to ispravi?

Svaka parcela ili? Ja mislim da je do sorte...kod mene pioneere-i stoje oslale su nastradale kako tako..



Evo tu se bas vidi,tu je meda desno je moj kukuruz F38 stoji, komsijin kukuruz lezi...(neki domaci hibrid). A da vam kazem i dekalbovi su naje....

 
Ima raznih sorti kod mene ZP:434 i 684, jedino NS6030 on je opstao.Polega je i u zadruznim njivama oni neznam sta su sejali i kod komsija ima svih proizvodjaca i raznih uzrasta i svi su dobro polegli!
 
I ja isao sada da obidjem,ne gledavsi ovu temu!Polegao je dosta gde je monokultura,kukuruzna zlatica+ vetar i kisa.U tom delu atara ka Debeljaci i Glogonju je bila dobra kisa,vidi se kako je mokro oko korena i nema prasine kada se ide putem ka tamo...Daj Boze kise i sunca i bice OK ,mada stete ce biti!
 
На овој њиви нисам био откако сам искимлирао. Сад мало ухватих времена да је обиђем изблиза и видим да је преко 10% већ избацио метлицу.

p1100395.jpg


Ваљало би му кише само тако.

p1100396.jpg


Нађе се у атару и овака нека њива.

p1100390.jpg
 
Dobar deo kukuruza na putu Zr-melence polegao od oluje i kise nocas. Pao je kukuruz i po ataru cujem od onih koji su isli da obidju. Valjda vise nece jer ovo ce se jos i oporaviti ali neko novo ovakvo nevreme tesko ce podneti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh