Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@drobi,
pa sta radi ovaj traktor? igra zmurke :haha: nevidi se orudje :haha:
Čovek od koga sam kupio moju 52ku kaže da je koristio za zagrtanje kukuruza kad kukuruz već preraste, traktor je visok pa ga ne lomi. Ja samo sa fergusonom ulazim u kukuruz, sa 52kom bi ga izgazio, volan mu bas nije nesto precizan. Moj kukuruz će ostati ne ošpartan ove godine. Pre podne lepo vreme a ja na poslu, krenem sa posla počinje kiša i nema ništa od špartanja. Tako već tri puta, za tri dana kad se moglo ekstra raditi ovog kišnog proleća.
 
Razmišljam malo o prihrani preko lista sa ureom, ovom našom petrokemijskom, maravno nakon kučtivacije i prihrane s KAN-om u količini 100-120 kg/kj
Vele mi neki da nek idem sa 5% otopinom, odnosno 5 kg uree na 100 l vode.

A pošto trošim 300 l vode na kj, znači to bi bilo 15 kg uree na kj, dal to nebude previše??

Ili da jednostavno poteram brže, pa bi mi ispalo nekih 200 l otopine/kj, odnosno 10 kg uree/kj

Da čujem vaša mišljenja.
ja stavljam 15 KG na prskalicu 440L i prscem malo vise od 1 hektara,stavi 10 KG mislim da ce biti dovoljno
 
qyg1us.jpg


Ja dosao da zagrcem,ali kanda tek iduce ako Bog da
 
Čovek od koga sam kupio moju 52ku kaže da je koristio za zagrtanje kukuruza kad kukuruz već preraste, traktor je visok pa ga ne lomi. Ja samo sa fergusonom ulazim u kukuruz, sa 52kom bi ga izgazio, volan mu bas nije nesto precizan. Moj kukuruz će ostati ne ošpartan ove godine. Pre podne lepo vreme a ja na poslu, krenem sa posla počinje kiša i nema ništa od špartanja. Tako već tri puta, za tri dana kad se moglo ekstra raditi ovog kišnog proleća.

malo of topic
dok sam jos imao posao, mi smo to zvali sindikalna kisa
pada kada dolazis na posao i kada se vracas
jos ako te usput zaprska neki kuj ne vidi baru, eto veselja:kisa::kisa::kisa:
 
ove godine su dobri svi kukuruzi za sada,videcemo kako ce biti do kraja ako nastavi ovako vreme bice vrhunskih prinosa.
 
Mi će mo da uvozimo i Madjarske i Srbije po običaju.
99l074.jpg
2vtwj7p.jpg

Ja sam na nekim parcelama bacao KAN rasipačem jer se neće moći dočekati špartanje a da na sredini razora nepreraste.
331m255.jpg
24e5da8.jpg

Oni koji nisu isli zemljišnim nisu mogli da urade od kiše prskanje i koštan je osvojio.
5kradh.jpg
 
sejao sam ga sredinom aprila cim dalo vreme podloga mu je jaka stajsko djubre je patosirana njiva a i iskreno mnogo je dobra zemlja gde je on sejan plus 200kg urea je predsetveno bacena trebao sam da slikam komsijski koji je sejao 15 dana posle mene otprilike je sada na nekih 20cm od zemlje a samo 15 dana kasni lose oranje i bas je mali nema nista bez stajskog djubriva mada gde sam zaorao map isto je dobar djubre je sve u kukuruzu i vlaga
 
Ja nisam odstupao od gustine setve od preporucenog, samo sam korigovao zavisno tipu zemljista.
mnogi se uplasili od prosle god. i posejali malo (a neki i mnogo) redje sklopove.

- - - - - - - - - -

Spasoje,
taj sa poslednje slike nema mu spasa!
a sa prve slike, koliko ce od prilike trebati toj vodi da se povuce?
 
ja sam sejao sve na 26 ali posto hladno bilo nekako i vlaga nije bila svuda ravnomerna po njivi tako da mi svuda retko niklo.Imam par njiva sa 90% a imam i neke sa 70.80% nisam do ove godine imao problem sa nicanjem sem jedne godine kada sam 4 h posejao novosadske oglede i nisam imao 4 prikolice silaze iz tih 4 h,seme nesto bilo zeznuto to je bilo pre nekih 7.8 godina dok prosle godine Zemunac dosta bio jalov nije imao klip a nasuprot njemu Sangenta je bila odlicna to jest Pako_Ove godine sam 6h samo Sagentu pustio u jednoj njivi i u istoj njivi jednu vrecu Agrimaxa i za sada agrimax je mnogo bolji od par sorti Sangente na izgled videcemo kakve klipovi ko ce da daruje!
 
kod mene 6043, pa odmah za njim je 640 pa za sada najslabiji je 6030 ali ima vremena,zadnji je sejan. inace zemunci su me prosle godina zeznuli,bilo jalovo 50 %, 684 i 666, pogotovo ovaj drugi
 
ove godine su dobri svi kukuruzi za sada,videcemo kako ce biti do kraja ako nastavi ovako vreme bice vrhunskih prinosa.
Nisu baš svi dobri.Kod nas je u stvi posle 20.04 nicanje jako neujednačeno zbog nedostatka vlage .a onda previše kiše tako da mnogi nisu n prskali a skoro niko nije špartao kukuruz,tako da sada bolje izgleda nego što stvarno jeste.
sdc12034.jpg
sdc12035.jpg
[/IMG]Ovo je parcela gde se nije moglo sejati zbog vode(rit) a onda takođe zbog vode nije se moglo prskati na vreme.Sad je rađeno laudius+ekvip dupla doza ali je posle sat vremena udario pljusak.To je bilo pre tri dana pa nisam išao da vidim da se badava ne jedim.
 
@Dragan Kovačev@Napadala je u petak a izasla je u ponedeljak.Problem je što nije prva ove godine.Da je normalna god. taj bi kuk. bio sada preko kolena...Mogu samo da kažem da smo mnogi naj....li od kiše ali tek je 10 minuta utakmice .Najgori scenario bi bio da krenoe leto sa temperaturama preko 35c. Tada bi i ovi nastradali a i ovi naši u mekom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh