Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine cu izgleda prvi put preskociti spartanje. Jednostavno je mokro a ne bi hteo da pravim cirkus od njive. Sigurno je neko od vas iskusnijih vec imao situaciju da mu kukuruz ostane neospartan pa me zanima da li se to negativno odrazi na biljku? Napomenuo bi da je prskan i posle nicanja I kasnije kada je bio 4-5 listova (tarot+ i plamen) i da je njiva cista.
 
Upravo pada jak pljusak,izgleda nicim. Imam rodjaka dipl.zastitara tako da nerazmisljam previse,radim kako mi kaze i to je to. Ako ga budem prihranio znacu sa cim sam radio pa cu ti preneti.
 
Dobio je 200kg ureje po kj.... voleo bi da ga uspem jos prihraniti preko lista
nemoj dzaba da se mucis i bacas pare veruj mi tih 200kg ureje je sasvim dovoljno pod uslovom da si bacio i u setvi ili zaorao sve u svemu dzaba ces baciti pare jer je najvaznije baciti djubre na zemlji a ako ga je kisa rastopila to je jos bolje.
 
Pioner V74
fotografija08671.jpg
 
Ove godine cu izgleda prvi put preskociti spartanje. Jednostavno je mokro a ne bi hteo da pravim cirkus od njive. Sigurno je neko od vas iskusnijih vec imao situaciju da mu kukuruz ostane neospartan pa me zanima da li se to negativno odrazi na biljku? Napomenuo bi da je prskan i posle nicanja I kasnije kada je bio 4-5 listova (tarot+ i plamen) i da je njiva cista.
Hoce, odrazice se ali na potrosnju goriva. Neces potrositi gorivo za spartanje i neces se umarati.
Nece mu nista biti jer je godina vlazna i vlage mu ne nedostaje.
 
I to pucanje zemlje bi trebalo malo detaljnije opisati . Ima tu i dobrih strana . Svi kažu da se uspravnim kapilarama izvlači vlaga iz tubine , to se slažemo , ali dal se pukotine mogu ubrojati u kapilare ?? Neznam kod vas , ali kod mene vjerovali il ne na suši usjevi se manje uvrću i duže izdrže bez kiše tamo gdje zemlja ispuca nego tamo gdje ne ispuca.
 
Momo i meni je to pucanje zemlje poput neke enigme.. Koliko te pukotine sezu u dubinu, koliko je duboko koren biljke otisao? Generalno, negativnog uticaja ima, e sad koliko zaista pukotine stete, ili su samo odraz stanja vodnog rezima zemljista (u smislu suse) u povrsinskom sloju zemljista, ne znam...
 
Juce snimljen NS 6030 pre prskanja.Oprskan sa Callistom+Ekobuster.Nisam uspeo da ga ospartam zbog kise ali mislim da mu za sad nista ne fali.Sejan je 26.04.Zemlja je 1 klasa.Baceno 100kg/kj MAP osnovno i 150kg/kj Ureje predsetveno
wp20130609001.jpg

wp20130609003.jpg

Florencija isti dan sejana
wp20130609004.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Sutra gotovo spartanje ako me vreme posluzi jos malo
Pako desno i DKC 6120 levo
fotografija08691.jpg

pre spartanja
fotografija08701.jpg

posle spartanja
fotografija08731.jpg

Ovako izgleda na drugom kraju njive ali se iza mojih ledja nalazi kanal koji nikad nije prazan(cak i prosle god u vreme najgora suse bio je skoro pun)
fotografija08771.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh