Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu baš svi dobri.Kod nas je u stvi posle 20.04 nicanje jako neujednačeno zbog nedostatka vlage .a onda previše kiše tako da mnogi nisu n prskali a skoro niko nije špartao kukuruz,tako da sada bolje izgleda nego što stvarno jeste.
sdc12034.jpg
sdc12035.jpg
[/IMG]Ovo je parcela gde se nije moglo sejati zbog vode(rit) a onda takođe zbog vode nije se moglo prskati na vreme.Sad je rađeno laudius+ekvip dupla doza ali je posle sat vremena udario pljusak.To je bilo pre tri dana pa nisam išao da vidim da se badava ne jedim.
ma razumem te i kod mene je situacija takva oni koji su dobri bolji su nego ranije a ima mnogo losih bilo je puno problema zbog suse koja je trajala mesec dana u aprilu,kukuruz je veoma lose nikao i to ce uticati na prinos,ja sam mislio na dobre kukuruze ove godine imaju veliki potencijal a generalno u globalu nema mnogo dobrih.
 
Slikano juce,na ovoj slici gde se vidim je kukuruz malo preko pojasa,vidi se dzep trenerke sejan 19.04
iyilah.jpg

flj6g4.jpg

2vj65uc.jpg
 
sto se tice ureje folijarno stavljao sam 8kg na 300 l za 80ari,dejstvo brzo,boja skoro crna.imam posejan raiffiesenov labeli,poterao puno cepki i predvojio se u nicanju.dali da skidam cepke ili da ih nediram.dali ce manji strukovi uopste da stignu vece i daju klip
 
@Steco,
i nemoj da ides 2 nedelje,a sto se tice pljuska kroz sat vremena, ne fali mu ni ocin!
mene jedno godine uhvati pljusak na izlasku iz prvog prohoda i sutra dan zavrsim njivu od 5kj, za 2 nedelje sve dobro i onaj prvi prohod.
od tad sam se tako rasteretio i vise ne gledam u nebo i oblake :)) dok god ne padne ja spricam.
 
Izgleda da sam napravio glupost,bacio sam kan ciklonom po kukuruzu na jednoj parceli,imao je 4 lista kad je bacano djubre,bacio sam ga 400 kg na hektar,posto nemam vremena drugacije da to uradim. Veceras kad sam prolazio pored te parcele,primetio sam da je vrh pera kukuruza podgoreo,ali da je uznapredovao 2 pera. Da li ce se to iscistiti? Da l ce smetati kukuruzu u daljem razvoju. Od korova je zasticen,postavicu sliku kad odem sledeci put u obilazak,posto danasnju nemam. Ova je slikana 8.06,ista njiva gde imam problem,as 72 je u pitanju,sejan 8.05.
 
2013-06-14-201416.jpg
[/IMG] zp606 levo i zp684 desno,videcemo kakv ce biti.ima malo muharika koji oprskan ali ostao mali niti je suv a nije ni zelen,nadam se da nece praviti problem,nemogu vise da ga prskam a ta trava je zaostala u razvoju.
 
Oće oće , subota je uveče . ljudi vani . Zaperke nediraj , manji će teško uspjeti dati pravi klip jedino ako idu u seriji ili krugovima pa da imaju više svjetlosti , a ako su cik-cak , uglavnom budu manji klipovi .
 
Pisano je u temi o zapercima vise puta,ali da netrazis ,zaperke nediraj,a za nicanje ostavi kako jeste,prospartaj ako moze i neka ga.E nevidoh da me je Momo preduhitrio.
 
Dekalb 5276,
sejan 19.04 na 22cm,prskan maisterom,jednom ospartan,ima korova ali mu sad ne mogu nista s obzirom da je jedna parcela bila,u blago receno uzasnom stanju,za sad odlican ima vlage u zemlji zatvorio je redove,bas lepa lisna masa i brzo raste,oko dva kolena do sad mozda i tri,ali ono sto me je iznenadilo je da je na ovih 31C vec poceo da uvrce listove u spic...malo rano s obzirom da su ove temp. svega 2-3 dana...to sam danas video ako je sad krenuo kakav ce biti na 37-38C koje najavljuju narednih dana...evo nekih slika od juce



ae095w.jpg

mkvng8.jpg

fnsk0h.jpg

6ht7qc.jpg
 
Narode ,po Stigu vidjam kukuruze koji su uglavnom sejani posle 25.04. a koji su sad visine 1,5 m. Sto je jos cudnije sve je to na razmacima od 20 cm u nekim njivama nema ni 15cm razmaka u redu. Imaju stabljiku kao ruka pri dnu i "crne" se sto bi nas narod rekao. A nijedan nije ospartan. Plasim se da ce na kraju od njega biti samo bozija tuluzina bez korenja, jer po mom nekom skromnom misljenju takvi bi trebali da budu tek za dve-tri nedelje, bar do sada je tako bilo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh