Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas obisao KWS 3381
mkx1c8.jpg
 
ja sam prije dva sata zagrnio i prihranio kukuruz koji je prskan samo zemljišnim [
axmiyb.jpg
herbicidomi sad je poslije ovih silnih kiša krenuo di koji sjerčić i sad je sjeban u startu

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

inqsqs.jpg
 
ako poduplam prskanje ,tj .predjem dvaput preko reda ,da li ce imati ikakvih posledica po isti ....tj .da li ce stagnirati u razvoju.......=-o
 
I sta ovaj navodnjava uvratine da vide ljudi s puta kako su dobri kuruzi ,nerazumem dokle on moze tako da dosegne bez cevi ?
 
Pankin jel to oltov kultivator , jel ima fabričke zagrtače ? Nisam dosad vidio kako to izgleda ja sam nešto nabudžio , nisam mogao ovde naći "zagrtače" za olt kultivator.
 
jeste oltov i tvornički su a imaš da kupiš po svim vašarima i mislim da su identični imt-ovim.ja sam moje kupio baš od nekog tipa iz bosne u šidu na vašaru
 
Razmišljam malo o prihrani preko lista sa ureom, ovom našom petrokemijskom, maravno nakon kučtivacije i prihrane s KAN-om u količini 100-120 kg/kj
Vele mi neki da nek idem sa 5% otopinom, odnosno 5 kg uree na 100 l vode.

A pošto trošim 300 l vode na kj, znači to bi bilo 15 kg uree na kj, dal to nebude previše??

Ili da jednostavno poteram brže, pa bi mi ispalo nekih 200 l otopine/kj, odnosno 10 kg uree/kj

Da čujem vaša mišljenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh