Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako je meni nikao kukuruz posejan 20 aprila u jesenje oranje koje je tanjirano i bilo grudvavo jer je bilo previše vlažno, a ja nervozan da me ne uhvati kiša i odloži mi setvu. Nakon deset dana sam ga zalivao da bolje nikne, ali ne može se nadoknaditi propušteno. Korove sam uništio dobro, ostaje mi prašačenje sa 400kg urea pa ćemo videti kako će biti do kraja meseca. Posejao sam ga na 24,2 cm ako je previše gusto komšija će da ga silira.
2013-06-03-124.jpg
 
Da li je mozda neko imao pojavu da gornji listovi pocinju da se uvrcu?
Prskano je Gridom i Plamenom u fazi od 5 listova,kod nas sunca nije bilo normalno skoro 3 nedelje,da li je hladnoca mozda razlog?
 
Jeste,uvrce se cela biljka,kada je bilo toplije vreme nekoliko dana poceo da se odvrce pa sada ponovo uvrce na ovoj hladnoci...
 
Evo ovaj kukuruz nisam do sada slikao,povrsina je oko 75-76 ari...tu sam prvi put sejao sa novom Larom,pukao mi lanac posle treceg kruga,pa ga je u nicanju uhvatio pljusak i imao je lepu koru...sklop mu je negde oko 55-56.000 po hektaru izniklih biljaka, u pitanju je KWS Korimbos,setva 17-og aprila
35lrjnm.jpg
hwluzq.jpg
nije zagrnut niti spartan! Ovo je KWS Konsens i Korimbos sejan dan posle 18-og,zagrnut pre 4-5 dana
2ppg11l.jpg
rw83uf.jpg
 
Kod nas prosle godine nije za 4 meseca palo kapi kise,mogao si ga sejati i na 50 ne bi nista pomoglo. Licno smatram da nema svrhe sejati redje od 26 i to u losijim zemljama a u malo boljim i gusce. Naravno agrotehnika mora da prati gustinu ....
videcemo na kraju ko je upravu ,al nemoze ni u dobroj godini klip na gusto sejano biti isti ko na redje. jako mala razlika bude u prinosu, a mislim da opet na redjoj setvi ima vise sanse kad je susa. moje misljenje.
 
Danas opet malo obilazio ovaj ubijen.Ovaj je sejan zadnji (27-28 april)pa je najmanji.Poneki cini mi se nece ni krenuti novo lisce da tera.
fotografija08171.jpg

fotografija08181.jpg
 
Samo ne diraj ništa i čekaj par toplih sunčanih dana.Biće to odličan kukuruz ako ga vreme na dalje posluži.
 
Ma ovaj je blago tucen,pa se kao mozda nesto i povrati,mada uzivo meni izgleda mnogo gore nego na slici,a tamo gde je jace bilo evo 5-i dan od grada kukuruz nije mrdnuo 1mm.
 
jedne godine kod nas je smrzao i krenu iz zemlje na novo tako da nebi trebalo da se sekirate
 
jedne godine kod nas je smrzao i krenu iz zemlje na novo tako da nebi trebalo da se sekirate

Može da krene iz zemlje ponovo samo do 4-5 lista , kasnije tačka porasta izlazi iznad zemlje i ako je kao u dragana onda kad bi ga nešto slomilo pri zemlji tu je kraj , a 5-10cm iznad zemlje već može da se obnovi. Isto jak mraz kad bi udario na veći kukuruz nebi preživio.
 
Dragane u pravu si ,prolazio sam pre neki dan kroz bavanište gore izgleda uzivo.Kod nas još nije bilo leda ali ni jednog dana bez kiše i pogledajte problem .Rit gde se teško moglo i pre kiša im,a li šanse da laudis+ekvip u pjačanoj dozi izvuku nešto odavde?
sdc11974.jpg
[/IMG]
sdc11978.jpg
[/IMG]
 
Steco @

Ove slike gore su sa njive gde je bilo mnogo manje leda nego tu gde si ti prosao.A kad sam napisao da kukuruz nije krenuo 1mm mislio sam na taj deo sto si i ti video.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh