Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
aj sad grad padao te padao al sto mi otac pogubio pola spartaca bezeci od grada to ne mogu da prebolim :udri::haha:
 
ovo je nastalo od grada koji je padao 30og, ovo mi je ujedno najdalja njiva a i najlosiji kukuruz je tu bio,tu sam imao i jecam, imao je prava rec, za soju s emoze reci da ce se oporaviti. sad sto kaze moj otac kukuruz je cudo od biljke i ne predaje se lako, ako se oporavi opopravi ako se ne oporevi sta cu mu ja, da presevam nemam pare a i kasno je vec. imam ja jos dobrog kukuruza koji nije ovoliko zahvacen gradom, njegove slike nemam nameru da stavljem dok ne vidim nebo bez ijednog oblaka i 30 stepeni u hladu:haha:.
ako ti je stablo kukuruza ostalo citavo on ce se potpuno oporaviti,kukuruz u 8 peru ima formiran klip koji se nevidi i ako pretrpi ostecenje stabla onda se tesko oporavi,izgleda da kod tebe nije to slucaj,novi listovi ce svakako izaci i kukuruz ce nastaviti da raste.
 
pa ja se nadam da hoce, ima loma stabla ali ne toliko, one male koji su kasnije nikli i imali 4-5 pera je vratio u zemlju.
 
2013-06-01-livada-dalja-.jpg
2013-06-01-pista-7.jpg
Najlosija I najbolja njiva razlika u setvi 10 dana, obe su posejane pionirom T36 I na obe njive je kukuruz po drugu godinu za redom.
 
Parcela na kojoj su posejana dva hibrida jedan za branje(28cm u redu) i jedan za zrno(22,5 cm u redu). Jedan sejan 21.4 a drugi 23.4
20130603125843507a.th.jpg
[/URL]
20130603130053523a.jpg
 
Predsetveno sa 200kg/kj Urea,jesenas 80kg/kj Map-a,dva puta predjeno sa teskom drljacom,posejano na 21cm,ospartan je samo DKC i LG.
 
i ja sam isao sa istom kolicinom ureje, sem sto nisam baco nista ujesen. na trideset je sejan ns 444 . cinimise da nije bas ko tvoj, mada je to mozda zbog gustine, al tvoj me odusevljava.
 
Fala lepo,takav je bio i prosle godine,pa je usr'o motku,nadam se da ce ove godine biti sve uredu.
A sto si sejao tako retko,to je rani hibrid koji je kako sam cuo dobar,a i zemlja u Rumi je daleko bolja neg' kod mene...
 
zbog toga sto si ti sad reko, ja sejo na 19 prosle godine bio vrhunski pa corak. na savet komsije starog ratara, prosle godine sejao na 35 i jedini u kraju imo kukuruz.
 
@nikola sa cim si prskao? si isao na crno ili....em sto ti je dobar kukuruz, em sto nemas ni jednu travcicu! svaka cast!:bravo:
 
zbog toga sto si ti sad reko, ja sejo na 19 prosle godine bio vrhunski pa corak. na savet komsije starog ratara, prosle godine sejao na 35 i jedini u kraju imo kukuruz.
Kod nas prosle godine nije za 4 meseca palo kapi kise,mogao si ga sejati i na 50 ne bi nista pomoglo. Licno smatram da nema svrhe sejati redje od 26 i to u losijim zemljama a u malo boljim i gusce. Naravno agrotehnika mora da prati gustinu ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh