Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još kakvu ulogu! Ja sam srećom prskao posle sjetve a prije nicanja i imao sam još veću sreću da je sat-dva nakon prskanja pala slaba kiša (2-3L) taman da raskiseli otrov. Prskanje uspjelo kao nikad, jako mnogo ljudi u selu nije prskalo tako već su čekali da prskaju samo jednom i sad šipak, ne može ni pješke da se naidje na zemlju a korov raste li raste. Inače, ovo vrijeme veze sa mozgom više nema. Prošle godine svi govorili, kao, kukuruz je tropska biljka, preživjeće one vrućine. Ove godine svi pričaju, kukuruz je tropska biljka, neće preživjeti ovu hladnoću.
 
Cale svake godine prska posle setve a pre nicanja tzv.dubinski. A i hemija je bas jeftina negde oko 700din/kj je Acetohlor kojim je on prskao.
 
Ja svake godine prskam sa nekim od acetohlora i terbisa pa makar i da neuspe sto posto ima se vremena za korekciono prskanje a i nije toliko skupo koliko moze biti da se ne prska.

- - - - - - - - - -

vysl05.jpg


@ddragan

prosle godine ga tukao grad, posle mesec dana nista se nije primetilo,samo tada je bilo toplo sada ce trebati duze vreme za oporavak
 
Da li je mozda neko imao pojavu da gornji listovi pocinju da se uvrcu?
Prskano je Gridom i Plamenom u fazi od 5 listova,kod nas sunca nije bilo normalno skoro 3 nedelje,da li je hladnoca mozda razlog?
Jesi li ih spartao?

- - - - - - - - - -

Steco Ja bi to oprskao sa 1l laudisa po kj bez ekvipa tu se ni nevidi sirak,a ako bas oces sa oba onda prskaj odvojeno prvo laudis pa za dva dana ekvip za dvadesetak dana ima njiva da izgleda kao da je pao sneg
 
quote_icon.png
Citiram: Petar84
Da li je mozda neko imao pojavu da gornji listovi pocinju da se uvrcu?
Prskano je Gridom i Plamenom u fazi od 5 listova,kod nas sunca nije bilo normalno skoro 3 nedelje,da li je hladnoca mozda razlog?


Sigurno je od Dikambe ( plamen) peti list je vec plafon za hormonske preparate pogotovo kada nema sunca i ako je hladno kukuruz teze pregura dejstvo otrova
 
I kod mene se uvrću na delu jedne parcele prskane prvi put terbisom + acetohlor a drugi put dikambom + nikosulfuron(ostalo u tečnosri u prskalici pa sam negde duplirao).
A evo i slika koliki je bio kad je tretiran
slika239.jpg
Simptomi su se javili tek kad su nastupile ove kiše. Kukuruz je kultiviran pre ovih kiša i tada nije bilo uvrtanja samo se bio nakrivio na jednu stranu.
 
Nije spartan,u planu je za vikend i da se prihrani folijarno ureom.
U svakom slucaju ima razlike,Dkc je tek nesto malo poceo da se uvrce,dok Pako poprilicno.
 
Na dve parcele je otac izgleda duplo prskao, poceli su na nekoliko mesta da se uvrcu listovi. Da li ce se te biljke oporaviti ili nema nista od njih ??
 
Na dve parcele je otac izgleda duplo prskao, poceli su na nekoliko mesta da se uvrcu listovi. Da li ce se te biljke oporaviti ili nema nista od njih ??
Bice nemas problema,mozda malo losije prinos u odnosu na ostali,ali bez problema pravi klip i naliva zrno!Imao sam takvu situaciju,pre 2-3 godine,taj preklopljeni je uvek bio zuci,nizi i kasnije prvi podgore ali napravi kakav-takav klip!U pitanju je bilo par vrsta..Ne zaboravi da javis sta je bilo sa njim u toku vegetacije i obavesti nas ovde...
 
Bice nemas problema,mozda malo losije prinos u odnosu na ostali,ali bez problema pravi klip i naliva zrno!Imao sam takvu situaciju,pre 2-3 godine,taj preklopljeni je uvek bio zuci,nizi i kasnije prvi podgore ali napravi kakav-takav klip!U pitanju je bilo par vrsta..Ne zaboravi da javis sta je bilo sa njim u toku vegetacije i obavesti nas ovde...
Hvala na odgovoru savato. Jedan komsija rece da je imao slicnu situaciju prosle godine i u tih par redova nije bilo skoro nista. Videcemo vreme ce pokazati. Ja cu biti zadovoljan ako svaka od tih biljaka izbaci neki osrednji klip.
 
da li je istina da kad se sparta ili zagrce po mokrom da moze da se zezne njiva, da se pokvari kako da kazem i da narednih 6-7 godina ne radja skoro nikako, kukuruz poraste samo 1 metar visine i tu stane da raste???neko kaze da ni zito ne pomaze,samo stajsko djubre.da li je neko cuo za to?!
 
kazu da oranje moze malo po vlaznom i ako prskas ili vrses samo gazis njivu ali ako obradjujes zemlj, kultiviras, spartas ili zagrces-kazu te tri stvari nikako.ajde neka jos neko da svoje misljenje ili misljenje starijih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh