Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre 6-7 godina smo greskom sipali neodgovarajuci otrov u prskalicu i uprskali 3 kj kukuruza,presejali ga 11.6 i stigao je paralelno sa fao700 sejanim redovno.Florencija je bila u pitanju i rod je bio sasvim ok.
Ja se isto bojim toga sto kaze Kovacev,a sa druge strane kad pogledam osiguran je na 8t/ha.
 
Jbg ja ga ne bi dirao,nije tolko kasno za setvu koliko su godine ne sigurne,sta ako posle ovih kisa opali suvo,ko ne daj boze prosle godine,sta ce taj gresnik sad sejan,ovaj ce bar napraviti neku ladovinu,skupljati neku rosu,dati kakav takav rod....
 
Sad je mozda i neka sredina rizika ostaviti, jel je bas kasno za setvu ako zasusi.
al ako bude nekih prosecnih padavina, presevak ce sigurno biti bolji i u ovakoj kasnoj setvi.
naj veca dilema koliko ce ovamo biljaka biti jalovo, to je jako teska procena, a bice sigurno dosta!
 
Mi smo sejali 6 juna (u pitanju je bilo presejavanje repe) NS444 i bio je dobar prinos, jedina mana je bila što je imao 30% vlage
Koliki si mogao da imaš prinos sa tolikom vlago a da budeš zadovoljan,kad se ja sećam 2010.godine kada sam nasledio tatine njive i kada sam obrao kukuruz,mislim da je bio ns640 21.oktobra sa 22,6%vlagom u silosu su mi uzeli preko 30%na vlagu.Jedva sam imao 5 tona za naplatu
 
Ja nisam toliko iskusan poljoprivrednik (daleko manje iskusniji od vas) ali kod mene u selu gomila ljudi seju kukuruz posle zetve Jecma i uvek stigne.... tako da mislim da nije kasno da se preseje... Nemojte moje misljenje mnogo uvazavati jer sam i napomenuo da nemam bas neko iskustvo... Ali mi je bas zao zbog pretrpljene stete... Bas mi je zao kad vidim vase slike verujte kao da je moj kukuruz u pitanju jer sebe odmah postavljam na vase mesto... Nedajte se ljudi... :bravo:
 
Koliki si mogao da imaš prinos sa tolikom vlago a da budeš zadovoljan,kad se ja sećam 2010.godine kada sam nasledio tatine njive i kada sam obrao kukuruz,mislim da je bio ns640 21.oktobra sa 22,6%vlagom u silosu su mi uzeli preko 30%na vlagu.Jedva sam imao 5 tona za naplatu
U takvim situacijama se bere u klipu i pakujes ga kuci u ambar=cardak kako ko zove.
 
Ja predvece opicio 5kj.
Ovaj je zadnji sejan i malo je manji pa sam morao malo skupiti S opruge jel oce neki struk da zatrpa.
attachment.php


a nad selom iz pravca severo zapada se spremalo nevreme i pala je kisa u selo dok sam ja spartao, ode prema Hajducici.
ako ne padne nocas idem zajutra na posao jel se veceras super radilo.
attachment.php
 
Nebih imao zivaca za ovo nikako!

danas se losije spartalo nego juce, ospartao sam neke suncokrete gde je bilo zadnji rok, i obilazio kukuruze tek po neki ospartao gde je bilo suvlje.
mogu reci da sam zadovoljan usevima i trenutnim stanjem, ranije sejani kukuruzi su modro zelene boje, nema vise sutila(pregazio je tu fazu)
korovi su suzbijeni, krece nova garnitura al su dosta sitni, tako da ce paraci odraditi zadnju fazu, al nema zurbe, dok se ne prosusi kako treba ja odlazem orudja.
 
Kakvo je vreme da niti ko sme da komentarise niti da kaci slike dobrog kukuruza...valjda da ne urekne i ne prizove djavola...kad je to bilo Lemilice...jel to pre par dana ili nesto novo?
 
Ne druze,to se kaze solidarisemo se sa drugovima,bracom koja su nastradala i nije u redu da se sad pecimo sa dobrim i ne ostecenim kukuruzima!Ja imam uvek sveze slike,posto cesto obilazim njive ali necu jedno vreme iz tog razloga,da stajem ljudima na muku!!!
 
Puff meni brate nije svejedno da okacim sliku ceo dan blenem u nebo vrat me ukoci,nikad nervozniji kao ove godine,gledam sad nesto rain alarm onaj gadni oblak se cepka samo da ne dodje ovamo...a na njivu nisam ni isao par dana niti cu do srede dok ovo ne prodje
 
ovo je nastalo od grada koji je padao 30og, ovo mi je ujedno najdalja njiva a i najlosiji kukuruz je tu bio,tu sam imao i jecam, imao je prava rec, za soju s emoze reci da ce se oporaviti. sad sto kaze moj otac kukuruz je cudo od biljke i ne predaje se lako, ako se oporavi opopravi ako se ne oporevi sta cu mu ja, da presevam nemam pare a i kasno je vec. imam ja jos dobrog kukuruza koji nije ovoliko zahvacen gradom, njegove slike nemam nameru da stavljem dok ne vidim nebo bez ijednog oblaka i 30 stepeni u hladu:haha:.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh