Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je to uskolisna trava?
To je prvi put razoran pašnjak u ritu(državna zemlja,očišćeni kanali pa se povukla voda a vodi se kao trstik i močvara a plaća normalno i na 24 h toga ima oko 6h) ono u daljini je trska a ovo bliže nemam pojma .Već je prskano na cno a sada se okišalo:kisa:Zašto posebno laudis i ekvip jer je zbog vode svaki ulazak rizik.
 
[/IMG]
sdc11978.jpg
[/IMG]
To je prvi put razoran pašnjak u ritu(državna zemlja,očišćeni kanali pa se povukla voda a vodi se kao trstik i močvara a plaća normalno i na 24 h toga ima oko 6h) ono u daljini je trska a ovo bliže nemam pojma .Već je prskano na cno a sada se okišalo:kisa:Zašto posebno laudis i ekvip jer je zbog vode svaki ulazak rizik.

Mislim da je to rogoz.I ja imam problem sa njim u suncokretu.Teski rit,lezala voda dve godine.Prosle godine bilo zito i nije se pojavljivao.Prskao suncokret sa Kletoxom 1.5l/ha i nista mu nije ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::.Probacu Fusilade cim ovo govno stane i malo prosusi da se moze uci u rit
 
da li je istina da kad se sparta ili zagrce po mokrom da moze da se zezne njiva, da se pokvari kako da kazem i da narednih 6-7 godina ne radja skoro nikako, kukuruz poraste samo 1 metar visine i tu stane da raste???neko kaze da ni zito ne pomaze,samo stajsko djubre.da li je neko cuo za to?!

Kako mozes unistiti njivu spartanjem???Ne treba po mokrom da se izbegne zbijanje zemljista... Vazno je da se sparta u vreme povoljne vlaznosti jer ako je prevlazno zbija se zemlja i na povrsinu se izbacuju mokre grude koje se kasnije brzo stvrdnu a ako je suvo tesko se ulazi u zemljiste i lome se komadi zemlje...a da si zeznuo zemlju na 6-7 godina to je naucna fantastika...ja sam ove godine spartao po pomalo vlaznijem zemljistu zbog kolicine korova i odlicno odradio posao
 
drobi na koji si razmak sejao b08?

Sijan je 17.04. na 25.5 cm.Godinama sijem b08 za branje u klipu, pocetkom septembra napunim cardake, ostali kad pocnu razmisljati o berbi moji cardaci su vec davno puni.Ovako mi ostaje vremena za oranje,pripremu i setvu psenice.
Ranijih godina sam sio na 21,5 i 23,5 cm, ali posle proslogodisnje suse ove godine sam sve hibride povisio sa 2 cm.
Bolje 80-90% od solidnog prinosa nego 20-30% kao prosle godine.
 
Drobi@Malo je previše gužva za 8 listova i razmak 25,5.Da nisi ko repu sejao na polurazmak pa psle prosecanje:ppozdrav:
 
slike iz dve njive koje su sejane 19.4 i koje je grad dosta manje iscepao nego ostale, slike iz ostalih za 5-6 dana kad se nakanim da odem u obilazak:ppozdrav:
06062013093.jpg


- - - - - - - - - -

06062013092.jpg


- - - - - - - - - -

06062013091.jpg


- - - - - - - - - -

06062013095.jpg
 
@steco,vidi se na drugoj slici da je taj razmak koji je napisao, na ove slike iskosa uvek deluje gusce nego sto jeste.
a to sto ima puno lisca, jbg. svako zrno mu niklo, dobra predsetvena priprena pa je masina lako posejala na istoj dubini i bum svi gore u isto vreme, a to je jedan od bitnijih faktora za dobar rod.
 
Evo ga moj kukuruz slikao sam sina da bude veći. Šalim se nisam merio ali ima više od metra. Imam Tri ogleda u jednoj njivi jedan je sa izvučenim kravljim stajnjakom +bakterije slične kao Bactifil nakon rasturanja, drugi je sa svinjskom osokom + bakterije za previranje osoke i smanjenje smrada u objektima, i treći je bez ičega. U sva tri ogleda je bačene 300 kg 3x16 Made in Russia. Inače hibrid je KWS kermes poslejan 18.04.13 na jesenje oranje oranje. Iako je njiva sa zalivnim sistemom ogled nisam zalivao nijednom, a palo je za zadnjih 16 dana 34+40+0+0+5+7+2+6+5+0+1+2+1+0+0+0+1 litra ukupno 104 litra merim svakog dana.

Da rezimiramo najbolji je sa osokom, uredno nikao bolje u porastu bolji od sveg drugoplasiranog sa đubrivom za oko 10%. Sina sam slikao sa drugoplasiranim gde je izvučen stajnjak u ovaj sa osokom nije se video. Na dugoj slici na kraju njive se vidi trećeplasirani "klot". Levo se vidi sa osokom, ali loše, zaboravio sam da slikam lepo.
EVO I SLIKA

2013-06-06-134.jpg


2013-06-06-137.jpg
 
evo kako kod nas se jos uvek igraju sa mehanickim sejalicama
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
i jedno pitanje sta fali ovom kukuruzu
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh