Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bolesti su posle opasne kod nas ima i totalne stete rit 3,4 .to su sigurne parcele ovo ostalo ce tek da se vidi zbog neprohodnosti.po selu je iscepkan fest.
 
topalovic ne brini, vratiće se kukuruz kod mene prošle godine led ga obio 14 juna,bio kukuruz visok metar kad sam ušao u njivu posle leda on svaki manji od gumene čizme,za 20 dana se nisam vidio iz njega,ZP 341 dao solidan rod a KWS 3381 nije uspio da se opraši od suše pa sam ga sjekao u silažu.
 
Oko 30 Ha ovakvog kukuruza imam, a ukupna steta na svim kulturama je mnogo veca......

Proslo je 24h od grada i jako su vidljiva ostecenja i na stabljikama. Te sive fleke su udarci od leda i na tim mestima je stabljika mekana.

3329vdd.jpg


1zczngx.jpg


fw7yht.jpg
 
Od ovih slika unazad par dana mi nije dobro,rekoh ja ko prezivi cetvrtak pricace...isto vazi i za nedelju kad najavljuju ponovo grad...sta je sa ovom godinom
 
trenutno mi sestra javlja da u N.S-u i okolini pada jaka kisa sa ledom ,kaze sve zatamnelo. molimo Boga da se uravnotezi
ovo nevreme koje nas unistava...
 
У Сурчину је било доста кукуруза тако убијених од града, али мањих растом, до рецимо 4-5 листа, и сви су се опоравили.
 
@cicimoric
Kod mene je jos gore stanje,samo sto je manja parcela.Slika (na strani 74) je dosla do nase lokalne televizije

p.s.zamolio bih da se ova poruka izbrise,slucajno sam je napisao dva puta
 
@cicimoric
Kod mene je jos gore stanje,samo sto je manja parcela.Slika (na strani 74) je dosla do nase lokalne televizije
@ddragan
Ako je vas kukuruz za tanjiracu,onda je moj za plug
 
Voda jos uvek stoji u njive,a ima dosta gorih od ovih sa slike.Sve zavisi sta budu rekli iz osiguranja u ponedeljak-utorak.
Sale ratar spartac je spreman,ali u njive nemozemo skoro,jedino da omase prognozu pa da bude suvo.
 
Kukuruz ce se oporaviti al to vise nije potencijal koji je bio malo cas!
ja sam se u to uverio pre neku godinu, kad sam ga ostavio i nisam hteo presejati, bio je malko jadniji od @cicijevog, a malo bolji od @brankovicevog, a komsija imao suncokret kao @ddraganov i naravno presejao posle par dana kad je zemlja dozvolila da se udje u nju nekim fao300, komsija je imao mnogo mnogo bolji kukuruz na presejano od mene na ostavljeno, jel me svi tesili kao vi sad ove unesrecene ljude, ''''ostavi ostavi to je kukuruz ima da se pokondiri'''' ono prc rod nikakav!

nemogu tacno da se setim, al mislim da je katastrofa bila jedno 15dana ranije nego sad, sad je zajebano presevati zbog vremena i'onako kasne setve, inace presevanje mnogo bolji izbor!
(al ako bude ovako kisna godina FAO 300 ce bolje roditi i sad presejati od onog potuceng a mnogi medju njima i utucenog koji nece ni izbaciti rod (rastice kao jalova biljka) )
 
Dragane ubi sve u pojam na ovome forumu.Ja sam uvek za to da je bolje dati ovim nesrećnim ljudima podršku i možda lažnu nadu jer je po meni već kasno za presejavanje nego im reći ogoljenu istinu.Ovako i ono malo nade što im je ostalo ovim je otišlo u p.m.
 
@vitezbb,
ja se izvinjavam i tebi i svima koji misle da je moja namera da nekog ovde zajebavam, al moje iskustvo u ovoj situaciji je takvo kao sto sam napisao.
znaci prosao sam jako lose sto nisam presejao!!!!
 
@vitezbb
Ipak je bolje da nam kazu svoja misljena i iskustva,sta nam vredi lazna nada.Dovoljno nas drzava laze.I ja mislim da je za presejavanje kasno,a s obzirom da se i dalje najavljuju padavine,tesko da ce se skoro moci uci u njive.Jos nisam odlucio sta cu,a rizik je podjednak-presejao ili ostavio
 
Ma nema potrebe da mi se izvinjavaš.Ja sam od skoro u poljoprivredi i nemam ta loša iskustva i verujem ti da si sve u pravu,ali razmišljam onako ljudski.Ako je već kasno da se presejava,bar neka ostane nada do pola jula kada će se znati oće li biti išta od roda.Inače tvoji su komentari koliko sam mogao da ih ispratim sasvim na mest i ok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh