Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i kod nas vatao grad ima ostecenja na liscu,na udaru bili vakant, seliste,suve njive ,pod vinograde za donji deo cemo tek videti.
 
@Tomo VS
Potrazicu u polj. apotekama,ali tesko da cu naci taj rubin kod nas.Mozda ima neka zamena...Jeste li vi to koristili ove godine,u kojoj kolicini se koristi i ako znate otprilike cenu po ha[/QUOTE]
Jesam koristio sam ga posle leda na jecmu,zitu i kukuruzu ide ga 40ml na ha u bocicama je od 100ml i kostalo je 2000din. po bocici! ja sam isao bocicu od 100ml na 2ha!
 
Zanima me nesto, a verujem i ostale... Dakle, zbog ovih kisa doslo je do ponovnog nicanja korova. E, sad postoje nacini da to resim:
1. Klasicno spartanje (i sta bude s preostalim korovima)
2. Klasicno spartanje+ prskanje u vrste
3. Zagrtanje
4. Ili mozda nesto cetvrto....

Voleo bih cuti jos koje misljenje, jer ne znam ni ja sta je najbolje. Finansijski efekat je u ovoj prici manje bitan, ali nije iskljucen!
 
Zanima me nesto, a verujem i ostale... Dakle, zbog ovih kisa doslo je do ponovnog nicanja korova. E, sad postoje nacini da to resim:
1. Klasicno spartanje (i sta bude s preostalim korovima)
2. Klasicno spartanje+ prskanje u vrste
3. Zagrtanje
4. Ili mozda nesto cetvrto....

Voleo bih cuti jos koje misljenje, jer ne znam ni ja sta je najbolje. Finansijski efekat je u ovoj prici manje bitan, ali nije iskljucen!

Ja sam odradio samo klasicno spartanje i zadovoljan sam...mislim da ce zatvoriti redove dok korov ne izadje,nisam hteo da ga hemijom sokiram kad je i ovako danima pod stresom od silnih kisa i hladnoce...dosta njih je prskalo juce
 
nas grad ocesao samo tako nego sreca pogodio mi samo jednu njivu protivgradnu odbranu u mom selu vodi jedan lik sto 90% dana pijan, trezan jedino kada spava :D mada ni raketa nema, za osiguranje se nema pare, tako da mozemo da se slikamo ali jebiga rizik stvara kapital danas se cuo sa drugara iz Bavaniste kaze da u zivotu nije video vise grada nego danas smlatio ih sve!
 
Uvek prihranu vrsiti kada je lisna masa velika,znaci kada je kukuruz u fazi 7-8 pa i 10-12 listova,tj.do kad se moze uci u njega!Barem sam ja tako radio,sve sto padne mimo lista,njemu ne znaci nista...
greska to su vodotopiva djubriva koja ce naci put do korena, a prihrana biljkama je potreban stimulans u ranim fazama razvoja da bi sto pre izrasle jer je onda nedostatak hraniva veoma izrazen jer je koren mali.
 
Ja prilikom prskanja herbicidima dodajem otopinu Ureje i znam da je dobro da dobije sto vecu kolicinu vode po liscu!Efekti su vidljivi tu nema zbora a za vodotopljiva djubriva si u pravu,samo ako nadju put do korena...
 
Netreba se ograničiti na azot pogotovo u ranim fazama . Dobro nije skupo dodati uree šta god se radi , neće škoditi . Ja koristim yara krista mkp 0-52-34 .
 
@brankovic pa prvi put nas zakacio malo talas pola parcela mi bilo pogodjeno pola nije e drugi put je poklopio sve .. nisam isao da gledam, vidim da komsiji psenica jos stoji, od kukuruza mislim da su ostala samo stabla,danas posle prvog grada su bili skroz isperutani..
 
Tanjiraca ga ceka cim se prosusi.
fotografija07981.jpg

Ovde nije toliko opasno ali ima stete
fotografija07951.jpg

Ovde je dosta manje osteceno i nebi trebalo da bude problema sa regenerisanjem(deo atara prema Dolovu i Mramorku)
fotografija07851.jpg
 
Videcemo parcela je u dolju i od vode se sad nevidi kukuruz,ovo je slika s kraja,tu bar 7 dana nemoze da se udje pod uslovom da nepada vise.
 
Za kukuruz se ne sekiraj povratice se , isti takav bio kod mene 2007god.
Oporavio se za 10 dana bio solidan rod samo sto je imao malo vise garezi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh