Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I covek da ne poludi,hvala bogu nas je zaobisla,ali ko zna dokle ce,tek je maj a stete su ogromne,i u koliko navrata je bilo grada sta ce biti do avgusta bojim se unapred...
 
I onda hoce jeftinu hranu,a ulozis puno,radis ko konj,strepis i gledas u nebo cele godine...a oni iz kancelarija,apartmana,hotelskih soba i kafica mobilnim telefonom snimaju atrakciju-pada grad!Ma...svasta bi rekao u ovom trenutku! Nas je obisao grad ali dobra kisa se nastavlja i od nocas presli smo 30 litara!Tacnije 32 do sad!
 
Da,da još minimum tri meseca će sve spavati pod nebo,može još svašta da se desi usevima...ovo je strašno.:sta:
 
Ako mu je isecen vegetativni vrh, mislim da tu nema oporavka, bice bez klipa, samo sarovina.............videlo se iz Sapca kako su oko Obrenovca crni oblaci.........
 
@savato
Kako mi je...Ne znam ni sam.Prosle godine susa,ove grad.A zivim od poljoprivrede,kao i vecina vas na forumu
@ida uljma
Ohrabrujuce,hvala! Jedino gde se ne slazem sa vama,to je osiguranje.Psenicu sam osigurao,a planirao sam i kukuruz kada stignu ove j... subvencije.Sledece godine odmah posle setve cu osigurati,sigurno
@vlada015
Jeste,danas oko 11h
Oblak se tako nekako provukao,da je zakacio deo naseg i dobar deo okolnih sela.U tom delu gde je bilo najgore,imam 5 ha kukuruza i 4,5 ha lucerke.Psenica i jecam u blizini moje njive su unisteni,po mojoj proceni,oko 80 %.Slika u selu je bila kao da je januar,toliko se belelo
@MOMOSARIC
Ne znam jos sta cu raditi,videcu kako ce sve to izgledati,ali ne verujem da cu presejavati.Cini mi se da je to jos veci rizik.Cujem ,hvale slavol,pa cu mozda pokusati tretirati njim punom dozom,pa sta kako mu bude.I njemu,i meni
 
Poslednja izmena:
Zašto ne ulože u te je..ne rakete?!!!Ako tako nastavi gore ćemo proći nego sa prošlogodišnjom sušom.
 
Au komsija i kos nas ovde je tukao ali ni blizu toliko,jedino sto je iseckao malo listove od kukuruza. Bas sam spartao blizu tebe i cini mi se da je tamo bio jaci nego ovde. Ja mislim da ti ej bolje da ti presejes.
 
@Kris80
E,moj druze...A ko da ulaze? Oni su samo kadri da pricaju,a od dela nista.Briga njih za seljaka,i za susu i za grad...Znaju da moramo da radimo,kako god nam je.Znaju da vecina nas ne moze da napusti poljoprivredu i ode da radi negde gde ce mu plata biti 250 evra i gde ce imati sefa koji je zavrsio "fakultet" kod nekog privatnika,a da pri tom ne zna ni tablicu mnozenja
 
Milanche , mislim da to nije jedan preparat nego neki koncept . Tako su upakovali da skrenu pažnju na svoju firmu , medjutim taj koncept je već vidjen , ovde ne baš ali sj americi svakako. Ja sam probao nešto u suštini slično vrlo malo prošle godine , meni se pokazalo solidno. Nisam pisao o tome jer nemam jasnu sliku jel to baš nešto značilo i kako bi to trebalo u suštini da izgleda . Slika je bila (gusta sjetva je bila ) jako slična kao na onoj njihovoj slici na linku. Uglavnom ove godine sam na 70% njiva ostavio prorede da mogu ući prskalicom pred klasanje.
 
I to sto kupe rakete, odredjene grupacije pokradu a njih ne terete i ne hapse dok ce tebe za rotaciju oladiti za par hiljada dinara.
 
ukratko **greška ja mater i protivgradnoj sluzbi i ministarstvu poljoprivrede ma svima! mene je zaobisao najgori talas ali zao mi komsije brankovica.. i opet **greška im mater.. mada kako je krenulo sve ce nas pobiti zbog slepaca obicnih..

- - - - - - - - - -

EEEE sad je i nama j.... sve po spisku..
 
Tek smo najebali ako ikada udjemo u evropsku uniju oni zabranjuju upotrebu protivgradnih raketa sada nam je najgore jer sad iz Hrvatske kad god krene led oni ga netuku i kod nas kad stigne tu je vec kasno i po obicaju nemamo raketa uvek manjka i kad pocne da sipa led onda sve tarupira!Kolega brankovic probaj naci neku hormonsku prihranu ja sam posle leda koristio neku Rusku, rubin se zove i dobro mi se pokazalo! evo sad dok kucam poruku poceo olujni vetar da duva jedva sam uspeo plastenik da zatvorim i kutije u koje pakujemo robu da pohvatam po dvoristu vratilo se onaj oblak sto je otisao ka Somboru!
 
Zastita od grada je 65 % sa raketama( medjutim raketa nema ili ih jedva ima, pricam sa ljudima koji rade u sistemima protiv gradne zastite za vreme Slobe svi su imali po 16 raketa (nije ga interesovalo uopste blizina granice i eksplozivna sredstva sto sad pokusavaju da nam uglave kao pricu i nikakve zabrane nisu bile u opticaju morao je rod da se zastiti) i cim si pri kraju kamion dovozi popunu , kod Djindjica 13 njegovi naslednici 3 i prodali su kamione za popunu tako da sada jedan dzip iz donacije razvozi rakete). Toliko o idenju napred a nama sve gore.
 
sto nama vlast ne nabavi avione protiv grada a ne smrdljive migove za borbu protiv vetrenjaca.. izvinjavam se za :off_topic: ali sam jako nervozan 2x grad u istom danu je previse.
 
@vlada90
Videcu za nekoliko dana sta da radim
@lemilica
Sta bi kod vas,kako ste prosli?
@Tomo VS
Potrazicu u polj. apotekama,ali tesko da cu naci taj rubin kod nas.Mozda ima neka zamena...Jeste li vi to koristili ove godine,u kojoj kolicini se koristi i ako znate otprilike cenu po ha
 
Nas za malo zaobisao grad, na svu srecu. Cuo sam da u Jagodini padao velicine lesinka. Jos me iznerviralo video sam sliku negde na netu juce jedna budala napisala na statusu na fejsbuku sto ne padne neki grad sad treba mi led za pice. Steta sto mu je ime precrtano inace bih ga nasao i odrzao mu lekciju::jako_besan:: Lepo rece savato, ovima po BG-u i drugim vecim gradovima najvaznije je jeftina hrana, a ne razmisljaju koliko se znoja prolije i zivaca pogubi dok se ta hrana stvori.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh