Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]KWS Korimbos polako se oporavlja od grada...Mnogo je usporio porast, do grada je isao ekstra...
 
@ivan ilic @mezzano vise puta je pisano o tome da se zaperci ne cupaju, jer su korisniji nego sto vlada misljenje inace... Posluzice biljci za neke suvlje dane, naravno ako ih bude.. Mada, svako treba da radi onako kako misli :ppozdrav:
 
A evo i obećana slika kako izgleda danas , (kws 3381 ) prihranjen kanom rasipačem prije desetak 7-8 dana . Najveće ožegotine koje se još vide su kao ove označene . Inače sam dosta prihranio rasipačem ove godine , uglavnom su bili manji nego ovaj i dobro je ispalo sve je pokislo kasnije pa nebi trebalo biti gubitaka.

DSC03604_zps9352ecf4.jpg


kad sam već bio u blizini uvatio sam i ovaj dkc 6089 , u predvečerje.

DSC03607_zps40ab9614.jpg
 
Miroslave ja bi rekao da su ovo zecija posla odgrizao ga je isisao sokove da malko utoli zedj,a sto se tice tragova u pitanju je mladi zec lagan i neostavlja tragove jer stariji retko kada iz kukuruza crpe vodu osim u ekstremnim susama!
 
Zaperke ne dirati . Kasnije kad zasuši kukuruz će kanibalizacijom povući sokove iz njega i osušiće se . Mislim ko bi pokidao zaperke na većoj površini ? Čak ako bude idealno i dosta vlage može dati i zrna u vidu " hamafrodita"
 
Jutros otisao da spartam,o vidim oko 10h da se prib;izavaju oblaci,i vetar je poceo jak da duva,i uhvati me grad,prvo je tukao sam a posle sa kisom. Kad se ovo vreme malo stisa oticicu da vidim sta je sa kuuruzima. Jel padao jos negde??
 
Sta mislite,ima li neke sanse za oporavak? Da li se isplati presejavati ili ostaviti,pa sta bude? Mozda ako se oporavi,da li vredi tretirati nekim sredstvom?
 
Ne vjerujem da ovo može da se oporavi, čini mi se da mu je i stablo iscijepano. Ispade ova godina gora od prošle a nisam vjerovao da je to moguće.
 
Au..**greška ti sunce!Kazu stariji da je bolje kad je manji kukuruz,lakse preboli...ovaj ce da boluje malo duze,a da li ce uspeti da se izvuce,samo moze da ti kaze neko ko je imao slicnu situaciju ili identicnu kao i ti!Znaci poveci kukuruz i poveci grad...Zalosno,ja se nerviram mogu misliti kako je tebi!Dodje nesto i za par minuta srusi sve sto covek radi i od cega zivi!
 
oporavice se jos kako,kod nas je pre dve godine bila slicna situacija,prvo je poceo da izbacuje bele listove,belela se kompletno cela njiva pa zatim listovi svi u vis uspravni,jedino mozda nece zatvoriti redove,sto ce pokrenuti travu,kukuruz je cudo od biljke..od tada ne sumnjam u kukuruz i ne osiguravam ga vise od prosle godine..
 
E baš mi je žao ovako nešto vidjeti. Da ostaviš biće nešto ali vjerovatno slabo . Bolje bi bilo presijati možda soju , za kukuruz je ipak pokasno .
Krajnje je vrijeme da uvedemo i osiguranje u ionako visoke ulaze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh