Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nekako zaostaje, nema boju i pored npk i uree, komsija do mene ima parcelu nije nikada videla npk pa su njegovi veci i imaju lepu boju. ovakva je situacija kod mene na svim njivama koje sam sejao 24.4, cupao sam nema crva, sad sam mu dao kan u spartanju valjda ce krenuti. imam 1.5h gde je sejan ranije 10 dana ja ne mogu da vam opisem koja je to razlika, na tim njivama se vidi samo kukuruz i to tamno zelennnnnn :ppozdrav:
 
nemoj se iznenaditi a ni uplašiti ako ti posle prskanja kukuruz pobeli jer to mu se dešava ako je posle prskanja hladno vreme ali to sve prođe čim otopli
izgleda da ce tako i biti,najvljuju zahladjenje.

- - - - - - - - - -

nekako zaostaje, nema boju i pored npk i uree, komsija do mene ima parcelu nije nikada videla npk pa su njegovi veci i imaju lepu boju. ovakva je situacija kod mene na svim njivama koje sam sejao 24.4, cupao sam nema crva, sad sam mu dao kan u spartanju valjda ce krenuti. imam 1.5h gde je sejan ranije 10 dana ja ne mogu da vam opisem koja je to razlika, na tim njivama se vidi samo kukuruz i to tamno zelennnnnn :ppozdrav:
5 dana razlike u setvi i nicanju su ogromni kada pocne intenzivni porast kukuruza,ja imam na par parcela kukuruz koji je sejan u razmaku od 7dana,razlika je ogomna,postoji stadijum u kom kukuruz slabo napreduje,muci se a jos je i vreme hladno ali to ce proci i bice najbolji tu gde je sada najlosiji,to ti kazem iz iskustva,tako je kod mene godinama kada su stresni uslovi kao sada.
 
Au ljudi moji sto ne volim kada mi njiva cista u startu,travku ne mozes da vidis,samo kukuruz...Pa u fazi 6-7 listova krene trava,pa ne znas dal prskati jeftinim i rizikovati ili skupim pa sta bude.Pa isprskas ujutru,a uvece kisa i sastavi 4-5 dana tako...A korovi samo izlaze,umesto da su lepo odmah izasli i uradis posao ljudski,ovako se jeba..m ko zaludan!Isao veceras da pojacam onu njivu od 2 k.j gde je isao 1l Laudis+0,7Siran-a...Siroka trava posle 7 dana i dalje ne uginjava od Laudisa,malo zaustavljena u rastu,pomislih slabija doza i danas sam uknapirao do pune,ispalo je kao split aplikacija,mozda i bude dobro!Evo slika kukuruza u pitanju je P1114
 
Au ljudi moji sto ne volim kada mi njiva cista u startu,travku ne mozes da vidis,samo kukuruz...Pa u fazi 6-7 listova krene trava,pa ne znas dal prskati jeftinim i rizikovati ili skupim pa sta bude.Pa isprskas ujutru,a uvece kisa i sastavi 4-5 dana tako...A korovi samo izlaze,umesto da su lepo odmah izasli i uradis posao ljudski,ovako se jeba..m ko zaludan!Isao veceras da pojacam onu njivu od 2 k.j gde je isao 1l Laudis+0,7Siran-a...Siroka trava posle 7 dana i dalje ne uginjava od Laudisa,malo zaustavljena u rastu,pomislih slabija doza i danas sam uknapirao do pune,ispalo je kao split aplikacija,mozda i bude dobro!Evo slika kukuruza u pitanju je P1114
ja se zajebo pre 7-8 dana oprskao Tangentom imalo malo sirokolisnih trava i malo vise moharika koji samo sto nije izumreo ali posle kise poceo da se oporavlja a nebih voleo da se oporavi,za sada ga ometa i genius ali bojim se da kasnije ne napravi haos,danas sam mu dosao equip malo slabiju dozu a drugu parcelu sam uradio sa monsoon active,imala samo jedna flasa pa da probam.
 
jel prehranjujete kukuruz preko lista, nemam spartac koji rastura djubre pa planiram preko lista da ga prihranim... sta predlazete i koja doza
 
Ma ko samo pusta te gluposti da folijarna prihrana u potpunosti menja mineralna djubriva.Evo kod mene bum sa prihranom,Svaki treci poseze za njom jer je cuo da je tako bolje a mnogo manje ga kosta.Dali minimalne doze NPK i sada ce da ga "rasture" sa prihranom,boze me sacuvaj i sakloni.Nego,drugo sam hteo.Sad sam dosao sa spartanja i bogami solidno zemlja povukla vlagu od pre dva dana.Ako i sutra potraje bez padavina pa da otaljamo i to.
 
Interesuje me ako neko ima odgovor koliko se azot mogao spustiti u dubinu posle ovih 120 litara kiše u zadnjih 20 dana.Unapred hvala na odgovoru
 
Au ljudi moji sto ne volim kada mi njiva cista u startu,travku ne mozes da vidis,samo kukuruz...Pa u fazi 6-7 listova krene trava,pa ne znas dal prskati jeftinim i rizikovati ili skupim pa sta bude.Pa isprskas ujutru,a uvece kisa i sastavi 4-5 dana tako...A korovi samo izlaze,umesto da su lepo odmah izasli i uradis posao ljudski,ovako se jeba..m ko zaludan!Isao veceras da pojacam onu njivu od 2 k.j gde je isao 1l Laudis+0,7Siran-a...Siroka trava posle 7 dana i dalje ne uginjava od Laudisa,malo zaustavljena u rastu,pomislih slabija doza i danas sam uknapirao do pune,ispalo je kao split aplikacija,mozda i bude dobro!Evo slika kukuruza u pitanju je P1114
Savato, ja sam se jedne godine prevario pa sam rano oprskao kukuruz, bio je u fazi 2-3 lista. Kad je kasnije trava krenula, nije je špartanje i ogrtanje moglo zaustaviti. Te godine sam sa pepeljugom i bocom zagadio njivu da je i dalje čistim. Posle sam kombinovao nikosulfuron i cambio u fazi 5-6 listova. Pretprošle godine je ekstra bilo, a prošle mi se iskrivio kukuruz od dikambe iz Cambia.
 
Ma ko samo pusta te gluposti da folijarna prihrana u potpunosti menja mineralna djubriva.Evo kod mene bum sa prihranom,Svaki treci poseze za njom jer je cuo da je tako bolje a mnogo manje ga kosta.Dali minimalne doze NPK i sada ce da ga "rasture" sa prihranom,boze me sacuvaj i sakloni.Nego,drugo sam hteo.Sad sam dosao sa spartanja i bogami solidno zemlja povukla vlagu od pre dva dana.Ako i sutra potraje bez padavina pa da otaljamo i to.
bolje je baciti100kg kana nego bilo koja prihrana preko lista,razlika u ceni je mala a nikada nemoze folijarna ishrana da pobedi ishranu preko zemlje,treba se napraviti kontrola i odkloniti sve dileme,ako dozvoli vreme ja cu probati pa cu videti razliku ako je ima

- - - - - - - - - -

attachment.php

677 juce oprskan monsoonom.
attachment.php

684 imao malo problema u nicanju ali nije strasno,fali 10%.radjen tangentom i juce equip.sad odoh da bacim malo sana.pa da cekamo kisu
 
Onako je kako sam se nadao...topao dan iako nema sunca isusilo dovoljno zemlju da se moze spartati,krecem za jedan sat pa kacim slike...lepi vrlo malo ali nista strasno....danas je izgleda zadnji dan za to jer prerasta do 5-6 Juna sigurno
 
@F.E.A.R.
Ne znam kako je kod tebe ali vec sam reko,kod mene neuporedivo bolje nego pre dva dana,sta vise nema da lepi.
@zeljkoo
Ma kakva kontrola.Razmisli samo koliko folijarnim tretmanom dajes ukupno azota,fosfora,kalijuma a koliko mineralnim djubrivom.Racunica je vrlo jasna.Prava stvar je uz zemljisno djubrenje odraditi folijarno,pogotovu u stresnim vremenskim uslovima.
 
Forumaši, imam jedno pitanje. Otac se zanima da li "čepka" kod kukuruza (tako se kod nas zove), treba da se skine ili da se ostavi?
Evo na šta mislim.
IMG_20130529_175549.jpg


Od ljudi u selu dobio je oprečne informacije. Jedni kažu treba da se skine, drugi da ne treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh