Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce isli da spartamo i nema sanse,prevelika vlaga,a i danas tesko da ce moci.

I kod nas je previse vlage ali nemam izbora,jedna parcela je i pored prskanja bas zakorovljena,kukuruz stagnirao od ovolike kise i hladnoce ,prerasce ga korov...racunam da ce sutra biti oko 25-26C bez kise preko dana pa bar da toliko prosusi da odradim to pa neka je i vlazno zemljiste,danas je prvi suv dan sa pomalo sunca

- - - - - - - - - -

5276 dekalb 19.05
2vdm91l.jpg

3443v9c.jpg

33xzsjr.jpg

avmxb6.jpg
 
@F.E.A.R takvu muku i mi mucimo, kukuruzi posejani pre vise od mesec dana i prskani pre ovih kisa i prskanje jeste uspelo, ali raste nova trava, spartati se ne moze, a kukuruz ce prerasti.
 
ja danas probavao špartati i prehranjivati ali je premokro.Poskidao sam sve sa špartača samo ulagače gnojiva ostavio i opet bilo problema jedva 1,5ha uradio.što je najgore prognoze za iduća 3 dana su kiša i kiša sa malo pljuskova.
 
Ma nista nam ne ide na ruku u ovom trenutku.Ovolika kisa ce neminovno poterati klijanje novih korova,a ujedno ubrzati rast vec izniklih.Sto je jos gore vecina kukuruza je vec na problematicnoj visini za spartanje,a kise najavljuju za narednih nekoliko dana.Koliko nas je susa mucila u prosloj godini,donekle sada to kisa cini.
 
Nece se moci spartati kako sad stvari stoje...ono gore sam pisao pre slika koje sam postavio...gajim malo nade ako slucajno upece sutra ali mrka kapa...moram naci nekog s konjem ili kopanje...ta njiva gore je ok ali druga uzasna...steta je sto je i tamo kukuruz za sad solidan a korov vise nego solidan...ne vidim ja da ce se prosusiti zemlja narednih 10 dana minimum
 
Nece se moci spartati kako sad stvari stoje...ono gore sam pisao pre slika koje sam postavio...gajim malo nade ako slucajno upece sutra ali mrka kapa...moram naci nekog s konjem ili kopanje...ta njiva gore je ok ali druga uzasna...steta je sto je i tamo kukuruz za sad solidan a korov vise nego solidan...ne vidim ja da ce se prosusiti zemlja narednih 10 dana minimum
A sto ga jos jednom ne oprskas sa Laudisom i Calistom i zavrsis gadjanje za ovu godinu sutra najavljuju lepo vreme do poslepodneva pa iskoristi prepodne za prskanje i izace te jeftinije nego da juris ko ce ti konjem to ospartati i kopace dok i ako nadjes!
 
Strah me prskati tu njivu jos jednom...sve ga je snaslo,hemija,tukao grad,sad ovolika voda i hladnoca...jos jedna hemija bi ga dotukla jer nece biti sunca do sredine juna
 
ja danas probavao špartati i prehranjivati ali je premokro.Poskidao sam sve sa špartača samo ulagače gnojiva ostavio i opet bilo problema jedva 1,5ha uradio.što je najgore prognoze za iduća 3 dana su kiša i kiša sa malo pljuskova.
ljudi ne igrajte se sa cim nije igra,spartanje po mokrom i blatnjavom zemljistu zna da zezne njivu na duzi period od par godina,pa posle se cudite sto nece da napreduje i stoji usev...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh