Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jebali mamu pa ko da ministarstvo kupuje kukuruz,al su to lopovi,dasao je red na nas ratare,sad ce biti 3 godine da radimo za lopove!
 
Па тргује се у свету и са кукурузом рода 2014. Постављана су овде и нека очекивања. И код нас је ишла трговина на зелено, мислим да је било нешто испод 150 еура. Информација колико оћеш. Једино што не знамо, дал ће опет да опали суша негде, па сруши све ове претпоставке и трендове.
 
Нама би стварно ваљало кише, иначе ћемо брати куруза као прошле године.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam a ispravice me neko ako gresim oni mogu da prezime samo unutar kukuruzne stabljike gde im voda nemoze nista! Dubina zaoravanja nema veze! Jedino nacin je da se sva kukuruzovina istarupira ili sl. razbije da voda dopre do srzi! Posle psenice ih nebi trebalo biti!
one polazu jaja na nekih 30 cm iz kojih se lezu crvi koji nanose stete korenu,tako da bi dubina 30+ imala efekta ja sam kod mene probao sa tim sto smo orali po mrazu.
rezultate cemo videti.
kod nas su prosle godine strucnjaci bili zapanjeni alarmantno je kada dijabrotike ima 5-6 na m2 kod nas u ataru su nasli 27 na stabljici kukuruza, to bi bilo 8 ili 10 u m2 zavisi od gustine setve tu gde su bili sejano je na 20 znaci 10*27 je 270 po m2, videcemo kako ce sve ispasti.
 
Obisao sam u ova 3 dana dobar deo naseg atara pa skroz do Debeljackog,Sefkerinskog,Glogonjskog,Kacarevackog,Novoseljanskog...Stanje je za sada dobro pu.pu..,pogotovo potez ka Debeljaci i Novom selu gde se vidi da je padala jaca kisa nego u ostalim delovima i selu a u Novoseljanskom je dobar deo dobio i manji grad vidi se po liscu.Kukuruzi koji su ranije posejani,generalno bolje izgledaju kod nas,posto su zavrsili fazu rasta i izbacuju metlicu i klip i imaju neverovatno crnu boju i debljinu stabla.Ovi kasniji sejani gde je losije odradjena priprema,korovi,manjak djubriva malo zaostaju u rastu i ima dosta njiva gde je metar-metar i po visine.Tom bi trebala kisa pod hitno,posto je sva vlaga isparila zbog kasnog sklapanja redova...Ako bude kise u narednih 10-ak dana sve ce biti OK,ali bez obzira treba kise svima!p.s Iskrivljeni kukuruz od diabrotike je dobio gusciji vrat,ispravio se, zelen je od gore do dole,tera i po 2-3 klipa pa cemo videti da li ce biti i koliko ce biti stete!Toliko,u zdravlje...
 
gledam danas kukuruze i stalno se pitam koji su to hibridi koji uspravno lisce drze,i provalih jer naidjem na rodjakovu njivu isti takav kukuruz a sejao je kws kermes.Neverovatno kako potpuno drugacije drze lisce u odnosu na ostale semenske kuce....
 
Нама би стварно ваљало кише, иначе ћемо брати куруза као прошле године.
Полако се опраштамо од овогодишњег такође. Гледам сунцокрет унутар парцеле, већ спарушено доње лишће, а на доста места и сувих листова. Сад им треба вода, ако не буде 10-11.07, мислим да је крај.
 
Полако се опраштамо од овогодишњег такође. Гледам сунцокрет унутар парцеле, већ спарушено доње лишће, а на доста места и сувих листова. Сад им треба вода, ако не буде 10-11.07, мислим да је крај.
Ne brini za suncokre,imao je dovoljno vlage i on nesto ne voli kisu pogotovo sad u cvetanju!On ima jos mesec i po dana do zetve otprilike kako koji i to donje lisce mu i ne znaci puno...Sad su bitne pcele,sunce i da ne bude neko nevreme da ga porusi!Bice dobar suncokret ove godine i bez kise...Problem je kukuruz kasnije sejan i mesta gde je palo manje od 50 litara u junu mesecu!
 
Дај Боже да си у праву. Пчеле сам довео, а бумбари стигли сами. :osmeh:
Кад се сетим прошле године, стресем се. И сунцокрет нам је прошле године лоше прошао.
 
Kod nas je deo atara dobio malo leda ,jake kiše a izgleda i jak vetar.
 
KWS 3381 sajan 17.04.
107uwbm.jpg
 
kod mene katastrofa na parceli 3ha N-01 ,plamenac siječe klas ko lud.Kuruz je pred klasanjem a plamenac je u listovima na vrhu i samo cvika. Ima klasova malo okrznuti ali ima i precvikani.Da zlo bude gore tu mi je kukuruz najbolji,dobio full agrotehniku od DAP-a pa nadalje.Kako se meni čini tanjirača mu ne gine,šta vi savjetujete??Da ga tanjiram odma da ne gledam zlo očima ili da ga pustim pa šta bude.

- - - - - - - - - -

pretanjirano a ja sad odo u kafanu da se olešim.Nije sve klasove iscviko,neko je precvikan napola,neki samo okrznut ali meni previše.Proglašen sam ludakom u selu ali zaboli me,da mi je pok. djed živ ubio bi me.
 
Žalosno što si tako uradio .To je ono kad čovek da sve od sebe i na kraju se razočara i učini nešto iz revolta.Da tako kažem "kad po.......zdi".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh