Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav svima,gledam ove slike kukuruza vidim na stabljici po dva tri klipa isto je kod mene tako jel moze on da oformi toliko klipova?
 
Danas sam obišao polja sa kukuruzom i ima dosta štete, nisam imao foto apart da uslikam.
kukuruz se lomi u visini klipa, da sad nisam imao problema sa kukuruznom zlaticom a kukuruz sijem u monokulturi, na slikam što sam našao na netu kukuruzkoji napadne zlatica polegne pri zemlji a ovaj kod mene kod klipa
 
Rasijeci stablo i vidi jel ima truleži slično kao na slici , ili par stabljika kukuruza stisni jako palcem i kažiprstom na raznim visinama , ako je stablo meko možda je tzv "corn rot stalk" . Ima više vrsta gljivičnih oboljenja , jest da je malo rano za to , ali monokultura + vlaga + toplota+ gustina + netolerantan hibrid ; može da bude .

disease2.JPG
 
Svi u selu me zezaju zbog te parcele na kojoj je AS72. Nije prskan na crno, nije prskan ni kasnije protiv korova, sejan 24.04. na 28 cm, 300kg/ha NPK pred setvu, 200 kg/ha uree u prvom spartanju i 150 kg/ha KAN u drugom spartanju pre nedelju dana, dve prihrane preko lista sa fitofert 3x20 6kg/ha od toga u drugom dodato 100 ml/ha Coragen protiv buba i crvica. Cale pizdi hoce u top da me stavi ::jako_besan::

Cuo i ja da je prilicno bolesljiv, ali za sada nema nikakvih znakova oboljenja. Malo ga je grad "ocesljao"
 
as72 malo ti je nizak ali moze biti dobar klip ima od 20 do 22 reda a u redu 42 do45 zrna malo sitnije zrno i malo deblje cutka i lako se bere
 
Polako ljudi sa te prognoze polako treba da ostavi tamo za Sv. Iliju i da se oprase malo . Mada ljudi su imali usevanja bara pa treba i njima za kasnije ostaviti malo :osmeh:
 
Dobitna kombinacija ce izgleda biti P1114+Kermes+Konsens na jednoj njivi od 1,5 hektara...Bio danas u obilasku,opasno izgleda,kukuruz za sada babaroga,videcemo do kraja kako ce biti.Telefon sam zaboravio kuci,tako da slike sledeci put!
 
Danas mi drug prica on ima 170ha kukuruza i ima jake veze u ministarstvu poljoprivrede kaze da ce otkupna cena kukuruza biti oko 140evra po toni na jesen sreca kaze pa ima farmu krava pa ce provuci taj kukuruz kroz stoku jer za te novce ga neda!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh