Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko dana ranije metlici fao 500 u odnosu na fao 600 grupu?Rana 500 pocela pa me interesuje za koliko ce grupa 600 da izmelici, da li ce uspeti po ovim nizim temperaturama?
 
Моје мишљење је да нису сви кукурузи попадали од Кукурузне златице (Diabrotica) .Предходних дана било је много олуја са јаким ветром локалног карактера па је полегло доста здравог кукуруза који се сад исправља.Данас сам обишао моје кукурузе који су исто на местима били полегли,тек из трећек покушаја успео сам да извадим целу стабљику а да ми се не откине у руци,корен сасвим коректан а стабло криво.?!
2iasg83.jpg

15z5ijr.jpg
 
Da ,možda kod tebe .Međutim oni govore kako je polegao u više pravaca a da je od oluje ,srušilo bi ga na jednu stranu.Daj Bože da nije od zlatice.
 
Све што је било легло логло је у правцу у којем је прошла олуја правац (југозапад-североисток).Зависи како стоји њива,неком дужно а некоме попреко,има ту и Диабротике сигурно!
e9j8dt.jpg
 
Kиша ме ухватила кад сам бацао an расипачем,нај гора могућа комбинација 100 капи таман да за...ре!
 
Poslednja izmena:
Druze, ovo na slici nije Diabrotica, vec larva Leme. Pri kraju vegetacije psenice, Lema cesto predje na kukuruz i pravi zanemarljive stete na listu kukuruza....naravno, osim ako nije prevelika brojnost.

- - - - - - - - - -

Nije moj otac ni pitao za prinos vec mu promoter rekao da ovde moze ocekivati umanjen prinos do 20% a ako je to moje do 20% ovo tvoje nakrivljeno je do 5% po meni

Druze, tesko je napraviti procenu oko umanjenja prinosa. Bice dobro ako budu povoljni uslovi u vreme oprasivanja, jer ce odrasli imago Diabrotice nastaviti da se hrani na svili. To ce svakako uticati negativno na oprasivanje, ali u kombinaciji sa visokim temp moze biti katastrofalno. U pravu su proizvodjaci koji ovaj izrazen napad Diabrotice povezuju sa blagom zimom. Dakle, visegodisnja i siroko rasprostranjena monokultura, kao i blaga zima uzrokovali su veliku brojnost Diabrotice. Osim toga, velike kolicine padavina u kratkom vremenskom intervalu isprale su Poncho iz zone korenovog sistema, sto je rezultiralo nesto vecim brojem poleglih biljaka. Zamisli da nisi imao Poncho..
Plodored je najefikasnija mera zastite od Diabrotice, Poncho pomaze u uslovima normalne brojnosti drzeci pod kontrolom stete koje prouzrokuju larve.
Sreca u nesreci...zasad je dobra kolicina vlage koja je dovoljna za redukovan korenov sistem kukuruza.
 
Ovu parcelu sam presejavao 29.Maja zbog loseg nicanja sa DKC 4795. Prvi put prskan sa Equipom u dozi 0.7 l/kj + Lentemul 0.6 l/kj. Juce ospartan i danas druga doza Equipa od 0.8 l/kj + Callisto 0.13 l/kj. Jesenas baceno 100 kg/kj Map i pre setve 150 kg/kj Ureje. Neznam sta da kazem ali skoro da ne mogu verovati da ce za mesec dana da izbaci metlicu. Dkc 5783 i 5276 posejani 19 i 20 Aprila su sad u fazi izbacivanja metlice.
qk9y.jpg
hzfx.jpg
 
Druze, ovo na slici nije Diabrotica, vec larva Leme. Pri kraju vegetacije psenice, Lema cesto predje na kukuruz i pravi zanemarljive stete na listu kukuruza....naravno, osim ako nije prevelika brojnost.

- - - - - - - - - -



Druze, tesko je napraviti procenu oko umanjenja prinosa. Bice dobro ako budu povoljni uslovi u vreme oprasivanja, jer ce odrasli imago Diabrotice nastaviti da se hrani na svili. To ce svakako uticati negativno na oprasivanje, ali u kombinaciji sa visokim temp moze biti katastrofalno. U pravu su proizvodjaci koji ovaj izrazen napad Diabrotice povezuju sa blagom zimom. Dakle, visegodisnja i siroko rasprostranjena monokultura, kao i blaga zima uzrokovali su veliku brojnost Diabrotice. Osim toga, velike kolicine padavina u kratkom vremenskom intervalu isprale su Poncho iz zone korenovog sistema, sto je rezultiralo nesto vecim brojem poleglih biljaka. Zamisli da nisi imao Poncho..
Plodored je najefikasnija mera zastite od Diabrotice, Poncho pomaze u uslovima normalne brojnosti drzeci pod kontrolom stete koje prouzrokuju larve.
Sreca u nesreci...zasad je dobra kolicina vlage koja je dovoljna za redukovan korenov sistem kukuruza.
Trebao si citirati ovaj post ,da se zna na šta si mislio.Verovatno si mislio na ovu sliku.

attachment.php
 
Pionir P0275 sejan 17.04. kukuruz na kukuruz trecu godinu zaredom, ima dijabrotike, ali ne previse, inace visina mu je preko 2,5 metra
pista-2.jpg
pista-1.jpg
 
Evo slike onog sto je lezao,sreca u nesreci,nema opterecenje klipa i bilo je vlage tako da ostecenja ce biti dosta manja nego inace sto bi bilo da je susa i da je imao klip da ga vuce dole! Ovo su nove kandze koje je pustio i koje ga drze i vuku gore
x532ig.jpg
nxml2e.jpg
Ovo je slika onoga sto je lezao dole na 30 stepeni od zemlje
spg41g.jpg
2q8rr5e.jpg


- - - - - - - - - -

Evo malo lepog kukuruza KWS Konsens
2qk5r8p.jpg
v7glmc.jpg


- - - - - - - - - -

@Dusane hibrid je P0725 i kod mene je dobar,nema puno krivog 5-10% iako je takodje 3 godina na toj njivi!Ovaj KWS Korimbos tretiran Prestizom najvise mi polegao,P1114 i P0725 dosta manje mada se i taj lepo ispravio...
 
Pitanje za drage kolege, posto ove godine sam sejao prvi put ZP505. Mislio sam da tera po jedan, ali veliki klip, danas obisao jednu parcelu vidim da na 80-90% stabljika po dva klipa. Da li su dva klipa karakteristika ZP505?
 
Na kraju ce isterati samo jedan eventualno po neki dva, ali samo ako budu extra uslovi do kraja vegetacije, to jest do sazrevanja. U suprotnom svi osim primarnog klipa ce biti zrtvovani u njegovu korist.
 
Zalutao medju secerac pa se pravi vazan...Imam par vrsti gde sam stavio obican u secercu posto nisam znao da li cu imati dosta semena,e to je taj.P1114 bi trebalo da je!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh