Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove što lete nemaju veze stim , korjen grizu njihove larve , djeca od onih što su letjele prošle godine .
Doduše ja juče iščupo jedan polego kukuruz i nisam vidio ni da je korje grižen ni crviće .
 
Uzrok povecane stete od diabrotice je i veoma blaga prosla zima , mrazeva je bilo veoma malo i tada je zemljiste bilo pokriveno debelim snegom kao pocetkom decembra........ove godine zemljisnih stetocina kao nikada do sada:puzevi, rovci, zicnjaci, kukuruzna zlatica.........
 
Slikano juce u obilasku. Kada sam video, slog me strefio, pa nisam ni hteo ici dalje od ovratina da se ne sekiram...
JzdkS0E.jpg
 
Ima 5% potpuno polomljenog, tu nece biti roda. Ostalo znam da ce se oporaviti ali ce biti umanjenja prinosa. Lisce mu je jako osteceno, a samo 200m od moje njive je bio 3x jaci udar leda i tamo je steta 100%. Zito kao da je tarupom predjeno preko njega. Jedan veci poljoprivrednik iz B. Brestovca je bio u bolnici nekoliko dana, koliko sam cuo 200kj povrca mu je 100% steta.
 
Zemljiste je zarazeno ovom bubum,gde vise,gde manje ali crno nam se pise svima!Ako plodored ne pomaze,sta ce onda pomoci?!Da se najezis,ljudi moji kraj sveta ce uskoro...Kad ti na strnjistu i suncokretistu imas ostecenja,a za soju se zna da hoce da padne posle nje...Sta sejati?!Mozda je secerna repa jedino resenje?

Ne mogu se oteti utisku da ce nam kao jedino resenje biti nametnute GMO sorte i hibridi. Stvarno se crno pise...
 
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=5397&d=1372334603
šta mi ovo jede list,plamenac ili koji k.Prije tri dana nije bilo ništa sad ima podosta u parceli,gledao sam stablo ništa ne mogu primijetiti.Parcela je 3 ha pioner no1 sad je visina oko 170cm

- - - - - - - - - -

sad sam išao opet i kad razmotam gornje listove imaju crvići,pitanje je koliko štete mogu uraditi i dal će od tog kukuruza biti išta.Zahvatilo je cijelu parcelu i nemam šanse ništa uraditi.
 
Kod mene nije bio kukuruz od 2008, i oet i tamo ima plamenca.,izgleda ne preostaje nista drugo nego sledece godine ostaviti stalne tragove za prskanje...........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh