Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas ne da se uvijaju nego su poceli i da se suse listovi. U junu smo imali 7 litara kise. Ono kad je palo 1 ili 2 litre ne racunam jer ne znaci nista. I malopre je pala 1 lira sto se vidi u redovima kukuruza ali to je beznacajno u ovom trenutku.

n50iyu.jpg
 
da pitam opet,verovatno nisi video pitanje.
Ima li razlike u kukuruzu ,na zemljište koje je podrivano u odnosu na orano ?
 
Nisam video kad si me pitao. Ne mogu da se odlucim dal ima ili nema razlike. U jednom trenutku mi deluje ovako a u sledecem onako. U jednoj podrivanoj parceli mi je najbolja soja gde jos uvek nema pukotina a u drugoj parceli gde je podrivano pukotine siroke 2-3 cm. Uporedjivao sam i sa komsijskim parcelama gde je orano. Ponegde ima vise pukotina u oranju a ponekde u mom podrivanju. Sve u svemu lose je i jedno i drugo. Ako ne padne uskoro prava kisa ( a male su sanse da padne tolika kolika bi nama pomogla jer 5-10 litara nam nista ne znaci ) najesen ce tarup biti glavni prikljucak i kombajni nam nece trebati.
 
Kod mene isto poceo pomalo da podgoreva ali sam se danas zesce smorio kad sam cuo informaciju da nas za iduci vikend cekas opet 35 stepeni a i do tada sve bez kise.
 
Objasni,ovaj zuci i nizi na listovima ima ostecenja od ureje,a onaj veci i tamno zeleni nije prskan Urejom?!Ili kontra?Ja bih rekao da je kontra ali otku na ovom manjem zute uzdruzne linije kao neko ostecenje?!
To ostecenje nema svugde samo na kraju njive, neznam od cega, a vislji kukuruz je prskan ureom i to dva puta posto je traktorista za..bo stranu ovaj nizi nijednom nije prskan a sad je vec kasno
2mewt94.jpg
 
Kristal , Ta oštećenja na uvratinama su vjerovatno od kultiviranja odnosno gaženja.

Cicimoric , meni djeluje čak da taj kukuruz što podgorijeva nisi dobro posolio , upućuju na donjim listovima prvo žute trake pa onda sušenje.
 
Kristal , Ta oštećenja na uvratinama su vjerovatno od kultiviranja odnosno gaženja.

Cicimoric , meni djeluje čak da taj kukuruz što podgorijeva nisi dobro posolio , upućuju na donjim listovima prvo žute trake pa onda sušenje.

Moze biti da je tako , posto ima uzvisenje za pokojnu prugu pa se mora manevrisati a ni zemlja nije kako treba tu na kraju njive jer je nekad kopano za prugu:cao:
 
Kod nas ni jedan jedini kukuruz nije izbacio metlicu,niti ce za 7-8 dana.Kao da stoje u mestu a imaju odlicnu boju i na oko su jako lepi.
 
Kod mene DKC 4888 za par dana sav izbacuje metlicu...našao sam čak jedan koji je počeo da praši... šteta što ga nisam uslikao.....
 
RatkoPa

Ako si sejao za silažu što nisi povećao setvenu normu. Izgleda mi dosta ređe u odnosu na slike koje je postavio Igor Dulić.
 
Sejan je na 18cm a to je podsejano do puta,gospodja nije htela da ulazi u kukuruz da me slika.Stavrni sklop nisam merio,a pokorica mu nije dala da nikne lepo...
Za sledecu godinu cu da probam jos gusce mada i ovako je dobro

34o2cxw.jpg


rsfya8.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh