Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danasnja setva ranog kukuruza na jecmiste
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Za koji dan ce sve da budu na vidiku.
20062012230.jpg

20062012233.jpg

20062012229.jpg

20062012228.jpg

Nije da nema negde po koji korov ali ove godine bas se dobro ocistile njive,jedno tretiranje na zeleno i jedna kultivacija.
 
Baš se pitam dali je ovo godine kuk. duboko ukorenjen?Zemlja je dole bila potpuno suva a i sada je pa se bojim da on nije išao dole i da je ostao plitak koren i mogli bi se iznenaditi negativno.
 
Trebalo bi da je tako , da kada je veća vlaga korjen ostaje pliće , onda je to ovde upravo bio slučaj .

Slobo , klasava baš u nezgodno vrijeme , vruće i suvo , valjda će ga nešto osvježiti.
 
NA parceli od 5 kj. presevali smo kukuruz zdog kore.Jutros isli da spartamo i video sam nesto interesantno.Kukuruz je visine 60 do 70 cm ali u visinu idu samo listovi srce kukuruza stoji (ne raste).Nije mi jasno sta se desava ne verujem da je od prskanja posto je prskan poslednji put kada je imao 3 do 5 listova.Molio di da mi neko ko zna odgovori sta je to?Inace rec je o KWS kitty sejan 6.5.
 
NA parceli od 5 kj. presevali smo kukuruz zdog kore.Jutros isli da spartamo i video sam nesto interesantno.Kukuruz je visine 60 do 70 cm ali u visinu idu samo listovi srce kukuruza stoji (ne raste).Nije mi jasno sta se desava ne verujem da je od prskanja posto je prskan poslednji put kada je imao 3 do 5 listova.Molio di da mi neko ko zna odgovori sta je to?Inace rec je o KWS kitty sejan 6.5.
Ko je sejao Kity zna o cemu se radi,sorta osobina druze i nista vise!On je poznat po tome,kao trska mu ide lisce,ne brini nista!Odlican kukuruz,trazi jaku njivu ali zna da rodi
 
jel kod sviju savrsen kukuruz vidim samo slike od dobrog kukutuza a ja imam 3 kj pionira d 11 kilavi nesto,ima boju i sklop ali visina nesto slabo,nikad tako los kukuruz nisam imao sejano 15 -16 aprila
 
Ovaj se uvijo lepo,ali nije to toliko bitno- bice on OK samo da je jako zemlja,da dobije kisu i da nema puno korova...Ali ako ima kao sto kazes,pratices pa ces nas obavestiti o napretku i prinosu na kraju! Sad mu leka nema,jedino da ga kopas ali velik je za kopanje i da li se isplati sve to?!
 
jel kod sviju savrsen kukuruz vidim samo slike od dobrog kukutuza a ja imam 3 kj pionira d 11 kilavi nesto,ima boju i sklop ali visina nesto slabo,nikad tako los kukuruz nisam imao sejano 15 -16 aprila
D11 je nizak kukuruz,ne ide on nesto posebno u visinu,a i to da li je kukuruz visok ili nizak nije merilo da li je dobar ili ne,i sam kazes da ima boju i sklop sto je bitnije od visine.
 
D11 je nizak kukuruz,ne ide on nesto posebno u visinu,a i to da li je kukuruz visok ili nizak nije merilo da li je dobar ili ne,i sam kazes da ima boju i sklop sto je bitnije od visine.
pa nije mi prvi put da sejem d 11 ali nije ni blizu kakav je bio zadnje 2 godine,videcemo sta ce biti na jesen,ali mrka kapa
 
Neko je na forumu trazio da postavim slike da se vidi razlika u prskanju gde je radjena a gde nije sa ureom.I ja sam se iznenadio, kad sam danas bio da slikam.Parcela od 8 kj od toga sest uradjena (posto toliko uradim sa jednom prskalicom) ostalo nije , nema vode u blizini i nisam radio ostalo . Sticajem okolnosti evo slike sta radi 5kg urea+ okvasivac 1% po 1 kj


jagr48.jpg
 
Objasni,ovaj zuci i nizi na listovima ima ostecenja od ureje,a onaj veci i tamno zeleni nije prskan Urejom?!Ili kontra?Ja bih rekao da je kontra ali otku na ovom manjem zute uzdruzne linije kao neko ostecenje?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh