Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo kako izgleda moj kukuruz inače poređenja radi ćale mi je visok oko 175cm
sdc13515.jpg

evo šta uradi fokus sirku inače koren se umuljao

sdc13494.jpg

sdc13501.jpg

sdc13502.jpg

sdc13511.jpg
 
Prskao sam presejan Kukuruz Sejan je 9 Maja,sad ima 7-8 lista Njive se jako zakorovile,Prskao sam sa Matonom(1.3 L) i Talismanom(1.3) na 36 Vrsti.Sad posle nekoliko dana Po neki kukuruz poceo je da se savija Uglavnom na pocetku njive ali i u njivi.Kukuruz je imao 5-6-7 lista zavisi kako koji,Seme je pionir Dali ce se izvuci?I dali ce to smanjiti Rod,Ovaj kukuruz sto nisam Presejo isto takvom dozom sam ga prsko i nije mu nista smetalo.
 
Matonom si ga otrovao jer si zakasnio vreme primene. A povrsina od 36 vrsti mi je jako slikovita :osmeh: To moze da bude 500m i 2.2 jutra, a moze da bude 200m i 1kj povrsine...

Izvucice se, ali onaj koji je imao pogodno okrenuto lisce za hemiju (na kojeg je palo puno matona), ce se jako patiti i verovatno nece ni dati rod.
 
To mu dodje 1ha ili 1.75kj. Maton ne koristim, ali clanovi koji koriste, primetio sam da je najcesca doza 0.5l/kj tj. za tvoju povrsinu bi bilo oko 0.9l. Imao je stric prosle godine probleme sa zakasnelim prskanjem matonom. Ta njiva je dale oko 6.5t klipa po jutru. Njiva koja je prskana na vreme (3ci list kukuruza) je dala preko 9t/kj. Bilo je 5% biljaka koje uopste nisu dale rod, vec su se slomile na na nekom delu kao da su presecene nozem. Ne mora da bude da je to striktno od 2.4d hemije, medjutim nema od cega drugog. Jer su isti pred usevi, isto seme, samo je razlika nekoliko dana prskanja i uzrast kukuruza.
 
2n64y7q.jpg


2n64y7q.jpg


2mq56j9.jpg


2mdx0w.jpg

Toliko od mene u vezi kukuruza, do branja ,krunjenja ja zarsio.Ako Bog i vreme da bice:osmeh:
 
Prskao sam sa 5kg uree po kj i 3L Slavol+ okvasivac ,gde je kukuruz na ku. tamo sam dodao Cimogal ( ostalo od repe):cao:
 
Evo i ja se slažem sa slobom , pogotovo ovde gdje se na listu ne vidi nedostatak nekog mikroelementa , a u Banatskoj zemlji ima dovoljno kalijuma dabi njega dodavali . Gdje je slabija zemlja , ili kiselija tu je druga priča. Može i da promjeni malo boju , da potamni , ali da poveća prinos , nevjerujem . Neka konačno neko realno uradi pola a pola ne , i neka izmjeri prinos pa da vidimo , nemože tamnija boja sve da kaže.
 
E za koji dan ocekujem slike da vidimo jel delovala urea
Urea vise deluje od kojekakvih izvikanih folijarnih djubriva , posto ni na jednoj njivi nije bilo uvrtanje listova a osim toga bila je jeda njiva gde su greskom udvojeni redovi ,razredjeni su i dobio je jos tad prvo prskanje a danas drugo za neverovati kako je od skocio .Do 6% koncentracije po kj i da vidis sam razliku
2jfcfp4.jpg
 
Gadno se uvili kukuruzi,kada ne bih bilo dve nedelje kise bilo bih cupavo,aovakve temperature,ali videcemo jos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh