Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Današ
abo8m0.jpg
nja setva kod komšije .Neki čudan rasporedzrna na ovratinama.
otn2ag.jpg
 
Ne znam šta ovi rade, al' ja sam isto tako oplevio preživelu ambroziju iz mog kukuruza.
Ovde nije u pitanju ambrozija nego čičak.Mesta gde je pre dve godine bila voda su puna čička kojeg je zemljišna komponenta callista naknadno pustila da nikne.Trebalo je da se kopa pre kiše,tada je kukuruz bio dosta niži.
To je Ralekiraj i deo njegove ekipe.




B
ager ,koji se vidi u pozadini, izmuljava glavni odvodni kanal.2010 taj kanal nije mogao da odvedi vodu pa je taj deo atara bio potopljen.
 
Evo danas prosetao sa bratom,neverovatno kolko napreduje bela tacka je majca a ruke su mi podignute,moja visina je preko 180cm,bas je velik.
16062012219.jpg

16062012220.jpg

Evo jedne slike i sa visine(sa stepenica od belarusa):D
16062012217.jpg
 
dobar je nema sta.sta vredi rana sadnja je zakonnnnnnnnn.sad da mu padne kisa i on svoje zavrsio.dak na ostale mora jos 2 puta da padne.i to ako padne
 
..........ne mesajte babe i zabe.........
agrotehnika je jedno i to je majstorstvo u proizvodnji
a za kriticna podrucja jedini je spas osiguranje useva to i nije skupo kad vidimo sta led moze da uradi
 
Bio juče malo u obilasku, generalno ovi koji su kasnije sejani se polako frćkaju na vrućini, oni malo veći još odolevaju. Moglo bi malo kiše ali nije strašno. U ataru nema ni vrabaca.
 
MOMOSARIC
Pa nisam ja tako rano sejao samo ovo pored kuce,i napisao sam kad sam sejao da je to rano i za mene al smo prvi put probali,moj svakako nece docekati da sazre nego ce se iseci za hranjenje u zeleno.
Rabadzija
Osiguranje koje je sigurno je najbolja stvar,ali nekad zna da pomogne i kasnija setva,jer se regenerise,dok kad izbaci metlicu vise nema regeneracije tog dela.
 
Sada obisao parcele pod kukuruzom,za sada se dobro drzi,mogu samo da kazem da je moj kukuruz presisao ranije posejan kukuruz i to zbog vise bacenog djubriva,al sve je to jos lutrija.
 
Sada obisao parcele pod kukuruzom,za sada se dobro drzi,mogu samo da kazem da je moj kukuruz presisao ranije posejan kukuruz i to zbog vise bacenog djubriva,al sve je to jos lutrija.
Ista situacija kod mene...Da molimo Boga za kisu,inace dzabe sve...Mi smo dobili jako malo svega 20-ak litara a treba brat-bratu oko 70-80 minimum
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh