Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja stvarno ne znam st avi mozete da zakljucite sa "tudjih" slika. Ja nista, ili bar ono sto me interesuje a to je da li ce na jesen imati bar 10 t/Ha.
Sta ce vam kukuruz od 3 m i vislji, stvarno ne znam. Ja bi voleo da ima hibrid koji je visok 1 m max.
Mislim da će dekalb biti nizak kao i prošle godine,ali baš 1 m ,malo je .
 
PIONIR V74 visok oko 2 metra. Poceli sporadicno da se pojavljuju takozvani bicevi na vrhovima. Od cega to moze biti. Tamo koliko vidim roda nece biti
 
Do hemije nije sigurno jer je radjeno LAUDISOM u desetom listu. Kod zdravih se metlica oseti na dodir ali ne verujem da ce jos za desetak dana. Nije veliki procenat biceva mozda 1do 2 posto za sada ali me cudi sto sam tu pojavu vidjao samo u manjim kukuruzima a ovaj je kazem skoro pred metlicenje. Nisam primetio ni neke stetocine u srcu ovih biceva
 
Bio danas da obiđem kukuruz...Džabe sam iš'o,još nema za kuvanje...:osmeh:

P1110147.jpg


P1110149.jpg
 
Zaboravih da postavim sliku sa parceta zemlje oko 32 ara,posle mladog luka posejan kukuruz-sorta se ne zna,izmesano svasta od Kitty-a do DKC 6120 setva 22-og maja...Prskan pre 3 dana Laudisom
2eoe1r8.jpg
 
@Quercus
Fino imas sirka. Prksao sa Ekvipom ako se dobro secam iz prepiske na forumu?

Da,i mene čudi koliko ima sirka.Prskao sam Equipom 2 L/Ha.Mislim da sam prekasno prskao i da je kukuruz bio suviše veliki...

---------- Poruka napisana u 21:06 ---------- Prethodna poruka je at 21:03 ----------

Barem ti nije daleko,vidim naselje u pozadini...Docices za koji dan :)

I stanovnici naselja jedva čekaju da stigne za kuvanje,da i oni stave nešto u lonac...Zato i moram da obilazim...
 
Ih,šta se sve tu dešavalo...Izručivali mi šut u njivu,bacali stara,polupana prozorska stakla,na pola njive sam nalazio komade armature,konzerve,razbijene flaše...
Bar da sam se nekom zamerio...I što da kupuju zemlju za cveće,kad je kod mene gratis...
 
Ja sam totalni pesimist po pitanju roda u ovojh godini. Priča mi danas jedan ozbiljni poljoprivrednik da je gledao iskopavanje nekog dubljeg šahta (prilikom bušenja bunara), i da je ispod dva ašova dubine totalno suva zemlja. Ne znam kako je u krajevima koji su dobili više kiše ovog proleća, ali kod mene već sve miriše na alarmantno stanje kad biljke dođu u stadijum da im je potrebno više vode - jul/avgust.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ti si Borca - Ovca ?, sta ces kad vas tamo ima ko kineza.
Evo moje parcele, kukuruz sejan poslednji 02.05., bilo je mnogo nejadnakog nicanja, cak je neki izasao mesec dan kasnije.

2012-06-16-21-zelj.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh