Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Visina je oko 2m ali trebace mu jos nedelju dana da izbaci metlicu.
13062012205.jpg

13062012204.jpg

13062012206.jpg

13062012207.jpg
 
druze dali je ovo negde pored morave kukuruz? kad je sejan.nekako se vidi da nije tamno zelen kad je gus sklop .moje misljenje da si trebao jos djubre da mu bacis. inace ja mislim da nema veci kukuruz od taj. sve pohvale.:bravo: moj ogled je visok sada 1.60 ,20 aprila sejano..da je sejan kad i tvoj bili bi jednaki.
 
Hvala,prvi put da smo ovako rano posejali.Hibrid je a79 sejan 24.03.stavljao sam slike kad je bio do pojasa(a i kad smo sejali ima slika dosta pre) nzm na kojoj tacno strani mozda desetak u nazad.Pa sklop je jako velik nodetka kolko moze najgusce sa plocama za kukuruz,njiva je pored kuce pa je dobro nadjubreno,a jednom il dvaput je prihranjeno osokom jos.A morava mi bas daleko :D:D kod nas ti voda na 30 +m.
 
da pitam nesto.zasto zp 684 tera listove na gore ? dok npr kod 677 listovi padaju vodoravno kao i ostali kukuruzi.sta to moze biti?da nije do sorte
 
da pitam nesto.zasto zp 684 tera listove na gore ? dok npr kod 677 listovi padaju vodoravno kao i ostali kukuruzi.sta to moze biti?da nije do sorte
milane i ja sam to zapazio kod mene u ataru pa cak i na mojim parcelama npr zp666 silji list na gore a ns6030 otvara list normalno , nije do hemije , prskano istim herbicidima . to ce vec neko da pojasni od clanova foruma . aj zdravo
 
Tu osobinu hibrida, da imaju takav uspravan položaj listova, nazivaju erektofilni listovi. A šta se takvim položajem listova sve dobija (osim mogućnosti većeg sklopa), moraće objasniti neko stručniji od mene! :osmeh:
 
Pored mogucnosti veceg sklopa dobija se i to da bolje koristi manje padavine(bolje ih sprovodi u zonu korena) i ima manju dodirnu povrsinu izlozenu suncu samim tim i manje isparavanje iz biljke.I jos jedna osobina koju sam izostavio , vise komada lisaka po biljci tj bolja fotosinteza.
 
Poslednja izmena:
Pa da čak i rosu iskoristi , to je razlog što je za kukuruz najgori scenario suša sa vrućim noćima koja je bila prošle godine. Moj kraj je inače sa jakim ljetnim rosama , a prošle godine cijelo ljeto su bile vruće noći bez rose , nije bilo spasa.
 
grecale je sejan mislim oko 15.4 a kermes 18.4 mozda sam pogresio u dva dana gore dole nesecam se bas datuma
 
Ovo sam slikao juče.
Kukuruz sa nije moj. Samo sam slikao dve komšijske njive, ali je razlika u porastu ogromna.
Velik uticaj je imala rana setva.
fotografija0178.jpg
 
ove godine kukuruz posejan pocetkom aprila i krajem se jako dobro vidi, taj sto je sejan ranije je i za metar visi od ovog kasnije sto je sejan,evo primer,kukuruz koji sam posejao u basti pocetkom aprila vec ima 2 metra i polako pocinje da gura metlicu .
 
Sinoć u mom selu nije bilo grada ali u susjednom gdje radim zemlju potukao sav kukuruz,otišlo 1,5h kukuruza, nema nijednog lista na stabljici a neke je popolovio dok ga je dosta nagelo,ostalo mi kod kuće 1,1h kukuruza i 9 grla stoke ,biće akcijske prodaje stoke,reče mi komšija da je u njivi do podne bilo leda koji se nije istopio:spavam:
 
ove godine kukuruz posejan pocetkom aprila i krajem se jako dobro vidi, taj sto je sejan ranije je i za metar visi od ovog kasnije sto je sejan,evo primer,kukuruz koji sam posejao u basti pocetkom aprila vec ima 2 metra i polako pocinje da gura metlicu .
Slikacu ti sutra kukuruz sejan 27-og aprila...Pretrcao sve koji su sejani oko 10-og aprila
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh