Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O pa kakvi smo to ljudi ako bismo tako reagovali,nije mu odmah celu njivu oprskao nego deo na uvratinama(ne kazem da je sitnica) ali svima nam se moze desiti slicno da i mi pogresimo.
 
meni su na 2njive poprskali po 2 reda duzine 300 metara,i sada pre par dana komsija prskao soju i ceo red mi oprska...i ja sta cu odem svima vratim istom merom,sl put mi urade duplo im radim obavesteni su.Inace pomenute komsije imaju malo veci problem sa flasom (lava,jelena)....
 
korektan sam prema onome ko je prema meni. I vise od toga. K omentarisao sam moja iskustva u temi KOMSISKI ODNOSI U ATARU i koliko god da sam cinio ustupke i na sviju stetu komsija je bio sve gori. Nisu svi ljudi isti ali po meni je trebao da svrati i da se izvini ili ponudi postenu kompenzaciju. Malo sam skrenuo sa teme , uz postovanje prema svima dobronamernim i postenim ljudima
 
To sto su isprskane uvratine, ne mora uopste da bude slucajno, ima likova koji je to rade, a stalno se vade da je slucajno, isprskaju vam vrstu, dve, poseku spartacem, okrecu ispred vase njive , a nece ispred svoje , puste plug u put pa zatrpaju oznake za medju i jos kojesta sta im sve pada na pamet, a cega ne mogu trenutno da se setim.
 
Ja sam cuo za taj nemili dogadjaj, navodno su ljudi iz Padine poceli da podizu cenu zakupa u Kozjaku i da masovno uzimalju njihovu zemlju i neko im se osvetio, sto naravno ne podrzavam.
Nije u Kozjaku nego ILANDZA ljudi iz kozjaka rade svoju zemlju u zadnje vreme jako dobro naspram ljudi iz ILANDZE tačno se deli atar i moze se prvim pogledom videti ko šta radi a dase neko zamerio toje tačno mada kolko sam čuo pretpostavlja se daje neki veći paor iz ilandze oprsko da neiznosim daslje detalje zbog..
 
Kod mene prosle godine kukuruz pred branje uso lik traktorom i vozio se po njivi.Ljudi su se krstili kad su videli,ja samo sumnjam al nisam mogo da saznam ko je.
 
Danas sam našao jedan hektar zemlje za radit na arendu!Dali je kasno za sjetvu kukuruza?Ostalo mi je nešto sjemena ZP341 a danas išao u poljokuću i imaju samo ZP196,zemlja je pola pjeskovita a pola je ada,šta mislite za agrotehniku dali npk zaorati po njivi ili ići u deponatore zajedno sa sjetvom stim što ću zatanjirati ureu.
 
Danasnja zetva...
Dal rizikovati i presejavati,ili sacekati pa sta bude?

kp-010.jpg

kp-012.jpg

kp-013.jpg
 
meni je tako slicno otuko prije 20.dana odma sam ga osparto i sada se jako malo poznaje da ga je otuko nebi mu nista trebalo biti jos je mali da bi se osjetile posljedice
 
Koliko ja znam pacirski atar prema djurdjinu nije stradao,ujutru u 6 idemo napolje.Tamo imam 24 jutara kukuruza.
Prema Bajmoku nije,to sam obisao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh