Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sijao sam DKC 440 , neki dan 4. juna ,nisam mogo da vjerujem da se sav uredao 6. dan od sjetve .
 
Sta mislite,kako je ovo ludo vreme,kisa sunce,da li ce stici za branje kukuruz ako ga posejem posle zetve?(oko 1 jula)da li se isplati to?
 
Koliko je vremena potrebno da bi se primetilo dejstvo folijarnog djubriva u kukuruzu?Konkretno, radio sam sa ekobusterom.
 
LG 35.35,setva 1.maj
my-nokia-032.jpg

my-nokia-033.jpg
 
Moj komšija koji je rizikovao i posejao 5. aprila
28ckeo5.jpg
Ja sam kao ivećina čekao da prodje ono zahladjenje i sada kada sve saberem na mojih 60 ha. imam trenutno štetu min 20%. Naj veči problem je bila stalna kiša i vlaga zatim crv žičnjak a onda fazani i druge ptičurine.Još ga čeka neizvesno leto a onda divlje svinje itd tako da je sve na dugom štapu.Jedan važan zaključak ; nikada više bez insekticida. ZP 505 I 555 Zatim AS -ovi i neki pioniri koje sam kupio tretirane imaju daleko ujednačeniji porast i bez proredjivanja od žičnjaka.Nikad do sad nisam imao ovakve štete u početnoj fazi.
seric2.jpg
2ag4scp.jpg
 
Trebao si ga poslati,posle onog zita.

Dikamba je cudo!
photo0150.jpg

Eto...i dzabe nova sejalica,kad nece da se kupi najnoviji zinor,a pritom se jos i iz bunkera seje!
photo0151.jpg

photo0152.jpg
 
  • Like
Reagovanja: kum
Evo konačno da vam prectavim azurnost paora iz ILANDZE koji su malo ljuti na ljude koji rade zemlju u nazovimo njihovom delu atara.Oprskali ljudi totalom 5-6 lanaca kukuruza zbog toga što se neki veći paori zamerili a stradali izmedju ostalog i nas par koji radimo svoju zemlju i nemamo veze sa prepucavanjima oko arende ili zakupu drzavne zemlje..bila komisija i policija tako da zasad stvari miruju a ako nastave ..nezna se štaće biti dalje neko će ili stradati ili se malo opametiti da neprska tudje
sdc11269.jpg


---------- Poruka napisana u 21:30 ---------- Prethodna poruka je at 21:19 ----------

sdc11268.jpg
IZVINJAVAM se greškom sam napiso dasu isprskali ljudi iz ilandze mrak mije pao na oči kad sam vido ISPRSKALI SU PAORI IZ ​DOBRICE
 
Prskao sam jednu parcelu Tarot plus-om 04.06 i dobro je suzbijena trava (cikoka, poponac, boca, serak) klonula je sva a cikoka puca kad stanes na nju, naime kukuruz je jos mozda dan-dva da moze da se udje da se isparta pa me zanima sta da radim, jel rano zbog preparata tj da li je stigao do korena ili da ostavim da ne spartam? Kako mi je manja steta ako uradim?
 
Ja sam ove godine prvi put spartao kukuruz nedelju dana posle prskanja,i nisam primetio da je to lose,kukuruz je zivnuo posle paranja,mislim da je ovo prava stvar,iskusniji ljudi mi govore,da prvo sacekam da se trava totalno osusi,ali zasto cekati,trava je poprimila otrov,ona koju je parac odsekao je gotova,a ona koju nije mogao,osusice se...msm da sam vise dobio nego izgubio,njive su ciste,a kukuruz peva:osmeh:
 
Špartač će već treći ,četvrti dan od prskanja protiv uskolisnih mnooogo više sijerka isjeći nego da nije prskano jer već bude krt i puca na najmanji dodir.
 
Godinama primenjujem istu agrotehniku: 7 dana nakon prskanja sa Motivelom (ili nekom kopijom) idem sa drugim šparatanjem, ili zagrtanjem. I tu nema greške.
 
Ok momci, cekam malo da ugreje po idemo da se vozikamo :osmeh:

Ako je neko sejao ranijih godina, koji hibrid preporucujete da posejem posle jecma, planiram cim ga skinem da izvucem stajnjak i da zaorem, spremim (do ove godine sam uvek sejao soju pa pokosim, ali zbog problema sa susenjem mislio sam da udarim kukuruz pa da ga isiliram za ovce) ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh