Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZP666 ove godine nepobediv ZA SADA,od klijanja,nicanja,pocetnog porasta...ali najbitnije u septembru kakav bude bio.
 
Milane,sejan je 6.4. a za razliku od ostalih kukuruza pored vestackog dobio je i stajnjaka i to u pozamasnim kolicinama...
 
Ni ZP 600 nije ništa lošiji , ja sam ga sejao 27.03 , ima ekstra energiju klijanja i pored onog zahladjenja što je usledilo nikao je 99% i što je najbitnije ravnomerno i nije zaostajao u porastu iako je bilo hladnije. Pored Dekalba 4888 i F02 pionirovog koji su najbolji ZP nema čega da se postidi. Videćemo šta će na kraju reći kantar , još je daleko oktobar.
 
Komsija do moje njive pre par dana bacao vestak po kukuruzu (ne spartacom) desetkovao kukuruz pola se susi ne znam dali ce se to odrazit na prinos slika je malo losija ali vidi se
2mmbvqs.jpg
 
Nece nista da bude,i ja sam juce i danas bacao rucno medj redove jer ne moze da udje traktor,tako sam bacao i prosle godine i bio je kukuruz za primer
 
uspori ga mnogo u porastu. ja sam bacao depozitorima i bilo je gde je zrno vestaka upalo u srce kukuruza . zaustavio ga je na desetak dana i dan danas se vidi razlika
 
Evo konačno da vam prectavim azurnost paora iz ILANDZE koji su malo ljuti na ljude koji rade zemlju u nazovimo njihovom delu atara.Oprskali ljudi totalom 5-6 lanaca kukuruza zbog toga što se neki veći paori zamerili a stradali izmedju ostalog i nas par koji radimo svoju zemlju i nemamo veze sa prepucavanjima oko arende ili zakupu drzavne zemlje..bila komisija i policija tako da zasad stvari miruju a ako nastave ..nezna se štaće biti dalje neko će ili stradati ili se malo opametiti da neprska tudje
sdc11269.jpg


---------- Poruka napisana u 21:30 ---------- Prethodna poruka je at 21:19 ----------

sdc11268.jpg
 
@paorpaor
Ako se veliki medjusobno tuku. Zasto diraju male paore ni krive ni duzne! Koliko sam shvatio oprskali su i zemlju u vlasnistvu malih paora.
 
Kod nas jos niko neduzan nije stradao, mada ni to ne iskljucujem u ovom slucaju.
Dosla su takva vremena da da nema vise postovanja ni medju komsijama, a kamoli sire.
Ipak vratimo se temi.
 
Tačno tako ja sam kupio dva lanca pre dve godine pošto mije blizu druga njiva i niti uzimam u arendu niti nekog iz ILANDZE poznajem pada samse zamerio i zemlju kupio od vlasnika iz Novog kozjaka a strado ni kriv ni duzan a tako prošo i moj komšija koji isto ima svoju zemlju 3-4 lanca a ti što nabijaju cenu i prepucavaju se koće više raditi i platiti su naspram nas dobro prošli a kako se kaze PAMTI PA VRATI pa toje u temi sve o kukuruzu inače toje LG agrister
 
Nema pamti pa vrati, već tuži i naplati. Ti kao mali ništa nećeš imati od toga da nekom velikom vratiš istom merom, jer taj to neće ni osetiti. Jednostavno nađi ko je i naplati štetu, (ako je to moguće).
 
Ljudi kao sto su skal, meni je zao. A kad zaratuju dvojica sa 1000+kj sta njima znaci 5-6kj manje vise.
 
Ja sam cuo za taj nemili dogadjaj, navodno su ljudi iz Padine poceli da podizu cenu zakupa u Kozjaku i da masovno uzimalju njihovu zemlju i neko im se osvetio, sto naravno ne podrzavam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh