Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj put treba da je ukupno sirok ako se ne varam 8 metara,komsija preko puta ti je Almex jel da?To je Damski put i on ima soju ove godine tamo...Najbolje geometar i sto kaze N.Army plug na jesen i duboka brazda...Sad ti ne vredi nista!Prolazio sam juce tamo,ko je to uzorao to do puta,ti?
 
Da, geometar nam je tako obelezio, a moj otac otisao i uzorao dokle je nase, i napravio novi put., ta srednja njiva nam je usla u posed, ona prva i zadnja ka damu nisu.
 
Može li pomoć,počeo kukuruz da mi se suši u par prvih redova do puta.Predusev je kukuruz,prskan u 5-om listu plamenom+talismanom.zaštićen pončom 0,5.suši mi se na par mesta kao neke oaze ili 10-k kukuruza zaredom.Šta može biti.



 
Vitez neko je u povratku putem praznio(ispirao) sklopljenu prskalicu i magla je padala kako je vetar nosio na tvoje kukuruze, verovatno su herbicidi za soju a možda i protiv sirka.To se i kod nas desilo na dve parcele nuz put na soji (verovatno laudis pošto je soja pobelela).Šta reći...
 
Sale to sam i ja pomislio da je od prskanja soje jer mi se čini da se suši od gore.Samo mi nije jasno da mi se na jednom mestu pojavjuje od 5-og do 8-og reda kao krug prečnika 5 metara a prvi redovi dobri
 
Imas bunar,tifon,valjak...zasto brines?!
jos i njega da zalivam i do kur..a..
To zalivanje je velika muka ko nije probao ne zna................

---------- Poruka napisana u 22:49 ---------- Prethodna poruka je at 22:49 ----------

Imas bunar,tifon,valjak...zasto brines?!
<br>jos i njega da zalivam i do kur..a..<br>To zalivanje je velika muka ko nije probao ne zna................
 
Verovatno je nosio visoko prskalicu a pri tom i imao jak bočni vetar pa je magla preskočila prve redove.Meni je komšija pre dve godine zbog vetra sredio 8-12 redi kukuruza na duž (otrovi za sirak),a ja ko pravi još idem da podgrćem a tamo pustoš do komšije(kao da nije bio kukuruz).Izvinte za:off_topic:.
 
Ne verujem da je sovica, jer bi se biljka sušila od najnižih listova.
Pre će biti da je to vetar naneo herbicid za uskolisne korove u soji, ili repi, čim je kukuruz dobio ljubičastu boju.
 
Momo neverujem da je žičar zaštićen je pončom.Zaboravio sam napomenuti da prošli vikend kada sam bio u obilasku ništa od ovoga nije bilo.
 
Činjenica je da bude manje napada žičara ako je zaštićen pončom ali da nema uopšte to nije uopšte tačno . Ipak on štiti samo zrno a ne korjen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh