Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj pre vremena da ih otpisujes,kukuruzi na tim predusevima u 99% slucajeva budu jako dobri a pocetni porast malo slabiji.
Prosle god kukuruze u najboljoj kondiciji napalo je crvenilo
Ovu parcelu nisam neko vreme obilazio i juce trebali da je spartamo ali nije moglo
pionner D12
poljoinfo-160.jpg
 
Poslednja izmena:
Videćemo šta će biti. Još smo uložili 37 hiljada u hemiju (callisto + equip), ali kasno. Korovi su već pobegli. Možda je od zime. Imamo par oaza gde se još crveni i gori je od tog žutog. Otprilike na dva tri kvadrata je i skroz propao. Zanimljivo je to što je u pitanju pionir, a dekalbu maltene ništa. Da li je moguće da ima tolike razlike u okviru parcele, ne verujem. Videli bi prošle godine na repi nešto. Ovako za sada nemamo pametno objašnjenje.
 
Videces na kraju kako ce biti. One zuti ogumci kukuruza - sta je tu pred usev?
edit:
Nisam video prethodnu poruku. Repa. Koji pionir je u pitanju? Domace ili strano seme?
 
Nemam pojma, koji su hibridi u pitanju. Bavio sam se izborima. Radili smo sa Žunji-Silakom i neko seme koji oni seju su posejali i kod nas. Naša najbolja njiva. Repe je uvek bilo od 65 do 75 tona po ha. Kukuruzi tu nisu bili jedno 10 godina, a možda čak i više.
 
Cek,cek malo,pa ti si mene pre izvesnog vremena,kao nesto preko p.p. kritikovao zasto sam ja toliko protiv NS semena?Kako Vi niste bas toliko losi,kako se popravljate....

Ti kao njihov radnik si posejao,hibride iz konkurentske firme "Pioneer"?
Gde to ide ovaj svet...
Ti bolje svojim poslodavcima da si raspalio samar,nego sto si sejao konkurenciju!!


Inace,clan kum sa njegovim podmladkom u kukuruzu AS54.
photo0143.jpg

Moj sincero,za sada ok izgleda.
photo0145.jpg
 
  • Like
Reagovanja: kum
To je bilo inaćenje mog ćaleta. Inače kukuruzi sad pa za pet sest godina. Naravno onda NS hibridi. :)
 
Pionir A24 , sejan 24.04. , presejan ječam , predsetveno razbačeno 100 kg AN-a + prihrana u ječmu 80 kg AN-a početkom marta. Sejan na 18,5 cm , danas ošpartan.

206yikw.jpg


Dekalb 4888 setva 28.03. na 18,5 cm , vrlo rasan hibrid. razbačeno 150 kg 8:24:16 po jutru + 140 kg ureje po jutru.

eqqvrr.jpg


Kermes sejan 29.03. , stajnjak + 130kg ureje
2uynfkp.jpg


Dekalb 6120 ista njiva gde je i kermes stajnjak + ureja ,80% dekalba ima zaperke
jiyj28.jpg
 
Aaaaaaaaaaa, sad se lepo vidi da Kish ne folira i ne čuči u kuruzima. Svaka čast, domaćine.:bravo:
 
nije kasno siješ isto kao postrni znači ako može poslije ječma može i sad a kažu da će biti kiše
 
Ja sam juče sejao, tj. presejavao. Razlog tome je što smo sejali sa dve sejalice i jedna je posejala izuzetno plitko, tako da je nicanje bilo slabo. Posejao sam ZP 434. Valjda će stići. Imam još dve parcele površine 1.70 ha gde je sklop očajan, nekih 30.000 biljaka po hektaru. Ne znam da li njih da presejem. Inače, parcele su pored reke tako da preko cele godine tu ima rose.
 
Moja parcela na ulazu u selo, put mi je usao u posed 12 metara, i za toliko se komsija priblizio meni, zvali smo one iz katastra da dodju da nam premere, komsije se naravno nisu ni pojavile, a kada smo se pomerili 12 metra prema njima bilo je gusto. Radi se o duzini od oko 500 metara a sirina je bila od 8 do 12 metara, pa vidite.......
2012-06-09-27.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh