Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@sale ratar
Ako sam dobro shvatio. Ove godine se obradujes, dogodine ne treba sejati taj hibrid! :osmeh:

Secam se kada se pojavio Pionir koliko je bio superioran. Posle 3-4 godine kako je cika Misko poceo da ga proizvodi/pakuje, nije to vise to.
 
I ovo je neciji kukuruz....slikan sad prosli petak:
01062012528.jpg

Izgleda da je presejan,a repa odmah preko puta ovako izgleda:
01062012527.jpg
 
KishRobert

Prvi put čujem za taj hibrid DIKAMBA 5699 ??? :haha: Da nisi mislio na DEKALB 5699 :osmeh:
 
Kolegi Srđanu i Kišu svaka čast što imaju dobar i velik kukuruz ali to često nemora da znači da će i rod biti dobar, dosta puta sam imao tako sproleći dobar i napredan kukuruz (nema ga u ataru i svi ga fale) a kad dođe jesen od njega samo stabla ostala a klipovi mali.Zato sam napisao da se kukuruzu samo jednom može obradovati a to je u berbi tj vršidbi.

Pomenutim kolegama želim da im i rod bude dobar kao što sad izgledaju kukuruzi.:ppozdrav:
 
B08 sejan oko 15.4 tog na 21 cm...








F38 sejan 16.4 na detelini 21 cm..






Takodje F38 na 21..








Ovo futrolica mobilnog telefona velicine 12 cm naspam visine kukuruza..




sadasnji izgled i sklop obecavanju ali je jos uvek sve u Bozijim rukama..
 
Kako fino izgledaju.
Kao po špagi što bi se reklo.

Eh da svako vako radi gdje bi nam bio kraj

Rade i ovde ljudi (od 100parcela koliko sam ovih dana video pod kukuruzom u mom kraju ni jedan nije ni da prismrdi ovim sa slike) znaci da nije do rada jer da jeste kod nekoga bi bio ovako nisu svi "tupavi" vec do jos nekih faktora ukljucujuci i raniju setvu.
Svaka cast za slike i kukuruz da vam tako bude dobar i u berbi!
 
Nema svrhe porediti Vojvodinu i ostatak Srbije, jer kod nas se seju dosta ranije svi kukuruzi. Moj komsija na jednoj parceli je posejao kukuruz oko 25 marta, taj je u rangu najboljih sa foruma po porastu, sto nista ne mora da znaci na kraju. Sad je samo lepo za oci kad se gleda, do kraja vegetacije svasta moze da se desi. Ja licno kad na kantaru vidim rezultat dacu konacan sud za ovu proizvodnu godinu i za svaku parcelu pojedinacno :ppozdrav:
100 puta je receno, u trenutku oprasivanja kakvo bude vreme i kako budu rasporedjene dalje padavine to ce da utice na prinos pored agrotehnike koju smo do sada uradili (kod mene je sve zavrseno sto je planirano).
 
Osim toga ni svi hibridi nisu isti, tj. neki su po svojim fenotipskim karakteristikama visoki i 3m, dok su neki opet dosta niži, pa stoga ni trenutna visina nekog kukuruza ne mora ništa da znači. Npr. ja na jednoj istoj parceli (znači identična agrotehnika) imam i F38 i V74, i V74 je trenutno vidno viši od F38. (Doduše, svakim danom je ta razlika sve manja...)

I meni je poznata izreka da na kukuruze samo jednom u toku godine možeš biti ponosan, bar tako svi stariji ovde govore.
 
Tačno je da naizgled odličan kukuruz sada nemora da znači odličan rod , ali isto tako teško ili nemoguće da dadne vrhunski rod ( 12 i više t/ha) ako ne izgleda odlično u svakoj fazi ili da dodam još jednu "matematičku" rečenicu , teško da dadne odličan rod ako sada izgleda loše.
Da zaključim palamudjenje : Dabi kukuruz bio odličan na kraju mora da izgleda kao na ovim slikama , ali to nije i dovoljno.
 
Ni ja necu spartati,kisa opet za vikend a mislim da bih napravio vise stete nego koristi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh