Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
F38 sejan 19.4. pred usev kukuruz, prskan Monsunom, ošpartan, ima još ljubičastog sirka u redu:

imag0231c.jpg

By mimsmims at 2012-06-03
 
koji kukuruz da sejem ovih dana,sta mi preporucujete koju fao grupu i koju semensku kucu?Valjda nije kasno sejao sam i ranijih godina i bilo je dobro.
 
da, probacu i njega imam oko 12 lanaca da sejem nesto na luk nesto na kupus.Muci me sto ima trave pa moram da preorem
 
Neverovatno koliko su kukuruzi porasli za 3-4 dana,sada sam dosao iz obilaska i dalje pod utiskom.U 10-om listu su skoro svi,negde necu moci ni da zagrnem a sejano je 26-27 aprila...Posto se i sutra ne radi a najavljuju i kisu za veceras-nocas,bice problem negde!Ovo sunce je Bogom dato,videcete kad odete u obilazak drasticnu promenu!Ove nedelje sta se uradi to je kraj...
 
koji kukuruz da sejem ovih dana,sta mi preporucujete koju fao grupu i koju semensku kucu?Valjda nije kasno sejao sam i ranijih godina i bilo je dobro.
Ja sam prekjuče posejao Pionir N01. Predusev mu je tritikal pokošen za krave. Dvaput istanjirao i leja. Posle ječma ću sejati KWS Karmas za sirovu silažu.
 
Poslednja izmena:
Sta moze da bude uzrok da kukurz dobija ljubicastu boju,konkretno listovi postaju ljubicasti,a kukuruz je u fazi 4,5 lista
dodao bih slike ,ali neznam...
 
Da li ti je pionir seme to je njegova karakteristika da listovi postaju ljubicasti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh