Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajd nek stavi neko slike tog zinora,skontao sam da je to nesto za izvlacenje pravca a nemam pojma kako izgleda,ili se to kod nas drugacije zove.

entuzijasta@ Probaj neki insekticid,neverujem da moze bilo sta drugo da pomogne.
 
To je black cutworm (neznam kako se ovde zove) , treba na vrijeme reagovati , i prskati nekim insekticidom , dobar je decis npr . Ja u jednoj manjoj njivi nisam primjetio na vrijeme , isjeko je možda i 30%
images
 
Meni je gde, sam ja licno sejao, kao da sam vozio slalom, ni 2 zinora mi ne bi pomogla :haha:

Ja se posle setve jednostavno provozam po ataru, i čim naiđem na krivlje posejanu njivu od moje - više se ne jedim. Osim toga, ako mi više rodi, onda zezam ove sa zinorom da je to zbog krivudave setve...:haha:
 
Primetio sam na kukuruzu da je jedan deo lista zute boje, na nekih 10-ak cm od kraja lista. Kod mene je samo na k67, a vidjao sam po ataru i kod drugih ljudi, naravno neznam koje su sorte oni sejali. Inace nije cela njiva takva, ali u velikom broju su takve biljke. Inace ovo vidim prvi put , razmisljam da idem s nekom prihranom preko lista na te njive. Eve slika :

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh