Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pujol, ospartaj pola njive pa se javi za 3-4 dana da nam kazes da li ima razlike.
 
Danas sam morao da prihranim Helico i Kermes,posto vise necu moci uci u kukuruz.
Prihranu sam isao sa nekim Turo-fert-om!? 3kg po ha.
Inace 2 puta spartan.Moj otac kaze da dva spartanja vrede kao 200kg San-a!
Ko ne veruje nek proba pola parcele da sparta,a pola ne.
 
@Pujol uzmi njivu i prospartaj ravno pola pa na jesen gledaj u kom delu bolje curi u kos pa sam odlucis da li ces spartati dalje sve njive ili ne.
 
Strucnjaci tvrde da kukuruz bolje usvaja hranu ako bar jednom bude ospartan.Bolje dise posto udje malo vazduha prilikom meduredne kultivacije
 
Lepe slike kukuruza nema sta ali jedna molba:Ako nije problem da se pored slike i naznaci kad je sejano...vrtim po 30 strana unazad ukoliko zelim da uporedim sa svojim (trazim datum setve)..prvo se razocaram kad vidim moj a posle odusevim jer vidim da je taj sa slika sejan mesec dana ranije.Zahvaljujem

---------- Poruka napisana u 09:02 ---------- Prethodna poruka je at 09:00 ----------

I jos nesto mene ojadio Zicar...seme dekalb 5143 ove godine nije zasticeno od njih.Zvao predstavnike kazu ove godine preskocili taj hibrid.Lepo od njih
 
Juce ospartao treci put. Jedva smo usli u kukuruz skoro ga je lomio spartac. za par dana slavoli to je to za ovu godinu
 
Danas ogrnuti..

NS 6010

b3phxy.jpg


ZP 666

33m32qc.jpg
 
Poslednja izmena:
Kukuruzi sejani 10.04.

AS 72:



NS 6030:



Ambrozija koja se otima Callistu (0.2 l/ha). (Sreća pa je imam samo po koju u uvratinama i u prva četiri reda NS 6030. Iduće nedelje ću je opleviti.)

 
Ljudi jel postoji neka hemija da se kukuruz poprska da se spreci da ga crv vise ne unistava? Samo na jednoj parceli imam problema sa crvom i to gadan problem, bila soja prosle godine sejana posle jecma pa pokosena
 
Hoce to posle soje, trebao si da koristis ponco prilikom sejanja, tako sam ja uradio, inace....ne valja. Znaci, seme je moralo da ima zastitu od buba. Sta sada, ne znam, vidi sa zastitarima, sigurno ima nesto.

---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:57 ----------

Danas stigao zinor, biće i moje njive kao vaše. Nije skup, a lepo izgleda, bar na prvi pogled.
Jel iz Novog Beceja ili uvozni ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh