Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene se to pojavilo od kako su počele ove kiše i ima ga samo na vlažnim dijelovima parcela. Tu nigdje ne leži voda, prokopao sam kanale ali je tlo jako vlažno. Na ostatku tih parcela i drugim parcelama gdje se vlaga ne zadržava nema crvenila.
 
Pionir F02 sejan 05,04.
2i9qgbs.jpg
[/IMG]
dn0zyx.jpg
[/IMG]
14b73n6.jpg
[/IMG]
 
kod mene nece ni za mjesec bit ovakak kukuruz prvo nema kise kad je nicalo pa niklo jedva onda se okisalo nema sunca ne napreduje nikak valjda se vise ovo vrijeme stabilizuje
 
Dali prvo spartate kukuruz pa zagrcete ili samo zagrcete ili samo spartate?Ineteresuju me kako radite,pozdrav
 
Ja posto imam Hudjikov spartac-kultivator,idem kada je u fazi 9-10 lista duboko spartanje,brzinom postizem efekat zagrtanja,ne bas kao pravo zagrtanje ali lep vizuelni efekat a i koristi usevu!Oprskana i sasusena trava koja je uginula se sklanja a ako ima neka koja je posle izasla ovim se ubija i to je to do branja,vrsidbe...
 
Zombie , da ne bude zabune to kod tebe je vjerovatno ljubičasta boja , crvenilo je nešto drugo , uglavnom ne obraćaj pažnju na to.

To si u pravu, boja je ljubičasta, nije to pravo "crvenilo" (ona opasna bolest, znam da se ona javlja mnogo kasnije). Malo me zabrinulo što sam kod nekih takvih kukuruza "u boji" našao prokletog žičara i mala oštećenja na korijenu, no ne kod svakog kojeg sam vadio. Sledeće godine ću tretirati sjeme Mesurolom ili nečim drugim što mi ovdje preporučite, Furadanom nisam nikako zadovoljan, nema apsolutno nikakav efekat protiv žičara a stavljao sam dozu od 2dl/10kg.
 
данас протеран прашач на 1.20ха АС 160, никао 100 %, траве нема после прскања на црно понека оструга, паламида и зубача, али занемарљиво
 
28gvvo6.jpg
2n9mbc.jpg
33xijgm.jpg


---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

evo par slikica od večeras

---------- Poruka napisana u 21:02 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

343rqzb.jpg
aboyl5.jpg

pokusi osječkih 10 hibrida
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh