Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
4iep80.jpg


radi kineska hemija:osmeh:
 
данас урађено друго прскање са еквип-ом и калист-ом, на стајњаку гура трава после ових киша лудачки
 
sejano na 24cm AS63 cini se da je redak sklop zbog makro plana slikanja,ima slika iz drugog ugla u temi AS hibridi
 
Danas isao na jednu udaljenu njivu da pogleda da li ima trave i iznenadio se koliko je krenulo muvara i kukuruzara.Nije bilo dok je kukuruz moguce prskati a sad nemoze ni da se sparta od vlage.Da li cekati za spartanje ili ici na rizik protiv uskolisnih korova?
 
Danas isao na jednu udaljenu njivu da pogleda da li ima trave i iznenadio se koliko je krenulo muvara i kukuruzara.Nije bilo dok je kukuruz moguce prskati a sad nemoze ni da se sparta od vlage.Da li cekati za spartanje ili ici na rizik protiv uskolisnih korova?

Ja bih čekao špartanje, možda i podgrtanje, a hemiju bih zaobišao u ovakvom uzrastu kukuruza. Primarno je odgajiti kukuruz, a sekundarno ga još i očistiti od korova. Ne bih rizikovao da ovo sekundarno ugrozi ono primarno... :osmeh:
 
Samo spartanje ovde. Kukuruz je povelik i lisce ce zakloniti poprilicno trave od hemije. Dobar spartac sa ostrim moticicama i sto brze terati.
 
fotografija0845.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

konacno da uhvatim malo vremena za forum, evo kako izgleda moj kukuruz (sejan 3 april) sorta kermes juce zagtan i sad je miran do berbe

i da imam jedan problem koji me muci vec godinama, naime u strnistima i sojistima imam problem sa zicarima, nagrizaju koren kukuruza pa zaostaje i nije jednak svuda, kako to da resim da sledece godine ne dodje do ovog problema? dali pomaze ako se seme namaze furadanom ili treba prskati zemlju nekim pesticidom? ili staviti depozitore na sejalicu i neka rasipa onaj prasak protiv zicara?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh