Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Abutilon ako ga nema mnogo možda nije opasan , kao i svi drugi , ali da se lako čupa , ... teško bi ga i sjekirom bilo posjeći. Masivan je pa mnogo vuče vode , a kukuruz ga nemože poklopiti jer se kasnije probije iz mraka i izraste viši od kukuruza.
Evo primjer , jes da ima propagande u ovakvim prikazima ali otprilike je tako . To su korovi koji na kraju prave belaj a ovde i preko u Hrvatskoj se snjima borimo već par godina ...

http://www.syngenta.com/country/hr/..._kukuruzu_-_utjecaj_na prinos,_Laze_2011.aspx
 
juce sam oprskao ovu bagru od cicka ima ga igde ima 8 listova. isao sam LAUDISOM . JAVICU KAD PRIMETIM STA SE DOGADJA
 
A 79:
ok7q4j.jpg

105yxr4.jpg



DKC 5783:
1zmo5qx.jpg

2mwtlcn.jpg
 
Uz istu agrotehniku kod mene ubedljivo najbolje guraju DKC-i.Sudeći po slikama velike većine članova tako je i kod njih.Izgleda je seme-seme.
 
Iduce godine moram probati bar jednu vrecicu DKC-a,kod mene su ga u kraju zajebali jer su u pocetku davali oglede losim domacinima,njive zakorovljene,oni mali nejednaki ma haos kako su lose izgledali i sad ko god se seti plavih oglednih tabli cvika od njega.::samo bes::
 
Imam neke parcele kukuruza na kojima treba da radim neke korekcije sa Callistom, eventualno sa Equipom i mozda necu vise moci za 15 dana da ulazim u parcelu da ne bi polomio kukuruz a inace obozavam da zagrtanjem zavrsim posao. Parcela izgleda fenomenalno Dragane.
 
Ne,ne nikako ga ne dirati,taj koji ima zaperke obicno bude najlepsi posle,ako ga neko zlo ne za...e do septembra.
 
Stariji ljudi kod nas kazu da samo u najboljim njivama i dobro djubrenim njivama kukuruz pravi zaperke. Mada zavisi i od sorte hibrida.
Ovo je slika od prosle god. u pitanju je Syngentina Sycora koji je isterao isto vise od 80% zaperka.
 
Znaci zaperci pogoduju kukuruzu a vidis ranije bi to ljudi skidali cupali navodno da tera na rast biljke a ne na zaperak .Clan Pujol kaze da ih je skidao jer je deda tako hteo isto sam i ja tako radio kao mali slusajuci tatu i dedu.
 
Sigurno je da dodje zaperak ako ima dovoljno i previše hrane, vode i svjetlosti , i da taj zaperak kasnije odbaci , ali nije utvrdjeno dali se ta "rezerva" hrane i vode kasnije vrati u glavno stablo . Uglavnom netreba obraćati pažnju kad se ionako ništa nemože uraditi.
 
Kada se od 6-te klase napravi 1-va ili 2-ga klasa zemlje .Još da radnici malo povedu računa o sejanju nebi bilo ni ovih rupa na ovratinama a raspolažu sa sejalicama Mascar najnovije generacije.

---------- Poruka napisana u 08:03 ---------- Prethodna poruka je at 08:02 ----------

6f5hrt.jpg
 
Naravno da nemože ali kada je dobio koncesiju pre 5 godina prvo je na svim parcelama izvršio analize i šleperima dovlačio djubriva ,kreč, onda neku sivu zemlju itd.Svake godine u leto podriva i to sa sve većim traktorima.,a pošto tovi puno bikova djubra ima za volju pa kad rasturaju sve ide 20 m i izbaci onu veliku prikolicu.Slikat ću jednom kako oru da vidite.Mislim da ovo više nije naša glina nego je jedno metar zemlja ko u saksiji pa bi i fergo sad orao jedno 30 cm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh