Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Otemi slovo sa tastature.Teofrazijeva Lipica.Amislim da je Rasa 02 @rekao za ono malo kod kiraja..@da je solanum nigrum.
 
Ne nije ni abutilon , njega se bojim ko groma pa dobro znam . Inače abutilon ne ostavljajte na životu ni za živu glavu ni kad je kukuruz metar visok .

Ovo je Abutilon :
images
 
Malo sam i ja guglao , izgleda da je to ipak jedan od čičaka , možda Xanthium strumarium , jer ima njih više koje mi nazivamo čičak .
Nego jel ga nosi Calisto , ako je čičak?

Imam i sliku "debljeg" ako treba
DSC02824.jpg
 
Kiraj mislio sam na Momin korov.Ja ipak mislim da je to kerece grozdje,Moma ga je malo genetski izmenio :haha:
 
jeste to je cicak ili boca obicna ili xsantium strumarium kako je kome lakse.dok je mali dobro deluje 2,4d ili dikamba ali kad porasti onda je vrlo tesko da se unisti .
 
Ono kod Kiraja bi moglo biti dvornik ptičiji ili Polygonum aviculare , inače callisto slabo suzbija korove koji niču iz velike dubine kao poponac,lubeničarka i sl.
Hvala na pomoći , to je definitivno obični čičak xsantium strumarium , ( probudio sam i tatu da pitam , kaže pa čičak što gnjaviš ljude :sta:)

Traži sam po netu šta ga tuče i na http://pubs.aic.ca/doi/abs/10.4141/cjps10065 , najviše mi se svidjela zadnja rečenica gdje se kao "good to excellent control" pominje mesotrion , a to je callisto.
 
Poslednja izmena:
Ne nije ni abutilon , njega se bojim ko groma pa dobro znam . Inače abutilon ne ostavljajte na životu ni za živu glavu ni kad je kukuruz metar visok .

Ovo je Abutilon :
images
Uderio sam ga sa punom dozom Plamena(stavio sam sliku post br: 1368 na 69 str.) danas ga gledam kao da ce da se oporavi.Moracu ga jos necim uderiti
CALISTO.....Ono kod tebe je cicak...
 
Kitty sejan 12.04. ne znam što je ovako požuteo.
kukuruz26052012.jpg
[/URL][/IMG]
kukuruz00126052012.jpg
[/URL][/IMG]
Pozuteo je zbog losih vremenskih uslova,velika vlaga i hladno vreme nije sorta u pitanju i meni se to desilo na vise sorti,to je normalna pojava u kukuruzu a kada bude zagrejalo bice sve ok.treba samo sto vise sunca.
 
Ma to nije ništa . Ima sve uslove , hranu toplotu , vlagu , ali nema sunca , pa je to možda zbog manjka svjetlosti.
@Djole , trebalo je dikamba da ga sprži , ali ako misliš da će preživjeti idi sa callistom , nemoj ga ostavljati , ne zovu ga džaba mračnjak.
 
Malo sam i ja guglao , izgleda da je to ipak jedan od čičaka , možda Xanthium strumarium , jer ima njih više koje mi nazivamo čičak .
Nego jel ga nosi Calisto , ako je čičak?

Imam i sliku "debljeg" ako treba
DSC02824.jpg
Nosi ga callisto lako,ali zavisi sta imas jos od korova.Ako imas sirak iz semena i sirokolisne mozes laudisom,on nosi to sve,ako ima i rizomskog sirka onda treba partner preparat i za jedan i za drugi.Moj predlog je ako ides sa callistom dodaj Motivel ili Cordys i okvasivac Trend,a ako ides sa laudisom onda Eqvip.
 
Kod nas je 80 % kukuruza tako "požutjelo" ove godine , i to dobar kukuruz na sredini pojedinih listova tamo gdje se list savija.

I ja sam to primetio, ali nema mnogo, praktično beznačajan broj biljaka.

Možeš li objasniti ono za abutilon? On i kad odraste nije neka konkurencija gajenoj biljci, nema velik habitus, a lako se i čupa :osmeh: . Jedino što ga svake godine ima sve više, a do pre 10-15 godina ga nisam viđao uopšte.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh