Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazalost nema gde da se ispusti voda jer i kanal koji se nalazi stotinak metara odatle je prepun vode,a ovo je vec treci dan kako se voda nepovlaci...........

Taj problem sa kanalima je izgleda svugde isti. U nasem ataru ima kanala na svakom kraju njive ali kada je kriticna situacija sa vodom na oranicama kanali su gotovo uvek puni. Bitno je da mi redovno placamo vodni doprinos...........
 
Kukuruz može dugo da bude u vodi a da ne dodje do gušenja korenovog sistema.Soja manje a duvan nažalost samo 24h.Zato sam i prestao sadti duvan nakon 20 godina rada jer mi je zemlja podvodna.Ovako je padalo 90 i 91 g. pred rat ,znam da sam propao u duvanu i bio u minusu ali si tad mogao kad je dobra godina da zaradiš i traktor i sušaru i da ti ostane novaca.Sad sušare koristim za kukuruz.
 
Danas praskanje i obilazak kukuruza.
Svi sejani 1 i 2 maja definitivno najbolje izgledaju Rajfajzen hibridi u konkurenciji su još Pionir,AS,KWS i NS. Nažalost nisam posejao DKC baš da uporedim pri istim uslovima i istom agrotehnikom sa RF.
Energija klijanja i nicanja odlična, sklop nisam brojao ali odokativno je odličan mnogo bolji od svih navedenih.Ako se po jutru dan poznaje dogodine će biti zastuplhjeni na 50 %površina.
 
Ratko taj grad je stigao i do nas ali nije tako ubio kukuruz vec mu je samo malo rasparao listove, inace proslog leta grad koji je tukao kod vas prema nama je isao tacno po dalekovodu od vas prema Bavanistu ,Deliblatu i onda se spustio kod nas , zvuci neverovatno ali levo i desno po 1 km od dalekovoda opustosio je sve.
 
Blago vama koji mozete da spartate,kod nas mozda tek prekosutra ako sutra bude sunca i da ne pada vise nista.Evo ga moj Pionir 1114.


Uploaded with ImageShack.us

kifler@ Kod nas bas i nije pratio dalekovod,80% atara je potuko.
 
Za kukuruz pod vodom su najgore visoke temperature , ako je niska temp može dan ,dva pa i tri biti bez posledica ali ako ugrije već drugi dan može da se desi ko što kaže cicimoric i onda ostane patuljast i slabo rodi.Isto tako poslije povlačenja vode bitno je da ubrzo padne kiša da opere listove. Kod mene je Vrbas izlio prije desetak dana , i jedno 2-3ha kukuruza je bilo pod vodom da se pero ne vidi . Nisam ni stigo slikat , brzo se povukla voda al je ostala na jedno pola ha najnižem dijelu . nerviralo me da gledam pa sam uzo traktorsku pumpu i crijeva i pumpo par sati , izašlo 80% vode a ostalo se sutradan osušilo. Nije neka računica al nemogu gledat.
Nego koji je ovo korov , upravo tu gdje plavi dosta niče . Kao da se sjećam da ga calisto propušta ? Možda Laudis? Recite bar kako se zove , da nije neki poligonum .... ?

DSC02822.jpg
 
Ja sam danas oparao moje kukuruze. Zadovoljan sam kako izgledaju i napreduju, AS 72 najbolje izgleda, potom V74 i NS 6030 (podjednaki) , a najlošije izgleda F38 (daleko od toga da nevalja, samo su ovi drugi bolje napredovali).

Inače, porilično je suvo i praši se nenormalno! Bojim se da ćemo brzo plakati za ovim propuštenim kišama, kakve su bile kod drugih forumaša...
 
Danas praskanje i obilazak kukuruza.
Svi sejani 1 i 2 maja definitivno najbolje izgledaju Rajfajzen hibridi u konkurenciji su još Pionir,AS,KWS i NS. Nažalost nisam posejao DKC baš da uporedim pri istim uslovima i istom agrotehnikom sa RF.
Energija klijanja i nicanja odlična, sklop nisam brojao ali odokativno je odličan mnogo bolji od svih navedenih.Ako se po jutru dan poznaje dogodine će biti zastuplhjeni na 50 %površina.
Drugar je sejao RF i causade hibride,kaze da za sada fantasticno izgledaju.
 
Joj Srbobranac kod nas je kise dosta sad mu treba sunca,posebno u ritovima,ja bio veceras,malo se pomakli za nedelju dana,voda lezi jos a oni najavljuju jos padavina.Ovo su moji slikani veceras prskani Celebritijem..NS6030
 
Kod nas je 80 % kukuruza tako "požutjelo" ove godine , i to dobar kukuruz na sredini pojedinih listova tamo gdje se list savija. Stariji kažu da to nije ništa , valjda od nekog nekadašnjeg mraza ili sl .
Ovaj korov kod mene možda jeste neki čičak al njih ima više vrsta , sad koji . Nisam ni siguran baš da je to čičak , a sa 2.4d il Dikambom u ovom uzrastu više se nebi igro , opeklo me lani. Samo se dvoumim dal calisto il laudis.
Nije kereće groždje definitivno , tog inače kod nas rijetko i ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh