Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlican kukuruz, zvaka cast. Zanima me kako prihranjujes sa osokom, koliko vozis osoke na koju povrsinu. Imam sada dosta osoke pa sam mislio da vozim po kukuruzu, ali se bojim da ne izgori. nikad to nisam radio, kakva su tvoja iskustva. Hvala unapred.
Razblaži osoku sa vodom u odnosu 70:30 (30 % osoke) i prihrani iz dva puta. Sa tom koncentracijom ne bi trebalo da bude problema.

Igore sa kojom koncentracijom si ti išao?
 
Imam jedno pitanje za kolege,sta mi je ciniti po pitanju ambrozije(maister joj nije mogao nista) a kukuruz je oko 8 lista mozda i veci. Da li laudis ili kalisto sta smem i koliko je efikasno pozdrav
 
Poslednja izmena:
Odlican kukuruz, zvaka cast. Zanima me kako prihranjujes sa osokom, koliko vozis osoke na koju povrsinu. Imam sada dosta osoke pa sam mislio da vozim po kukuruzu, ali se bojim da ne izgori. nikad to nisam radio, kakva su tvoja iskustva. Hvala unapred.
Mi smo to prvi put probali osoka je govedja a bilo je dovoljno vode u jami jer kisnica se sliva u nju od stale pa onda ne moramo dodavati posebno vodu,i radili smo pred kisu cak prvi put je i pocela da pada,bas zbog te bojaznosti da ne bi obario kukuruz.A kolicina jedna cisterna 3200l na nekih 120-150m i oko 16 redi hvata do 20 zavisi od jacine i smera vetra kolko pomera mlaz.
 
NE bi bilo loše kad bi se osmislila neka prerada da se osoka spušta izmedju redova.... čak bi još bolje bilo kada bi se odmah unelo u zemlju....
 
Netreba to nista smisljati smisljeno je to samo sto kod nas niko to ne moze da plati...
Jedino ako si mislio neki rucni rad:ppozdrav:
 
AS 72 i spartanje,pri setvi koristen zinor crc 9929!
photo0111.jpg

photo0112.jpg
 
Dok mlađi špartaju ja se vozikam i slikam :osmeh: ,dok me ne zovu na smenu :haha:.

ZP grupe 600
P5050001.JPG


P5050002.JPG
 
danas zavrseno drugo spartanje sa prihranom a popodne dobio LAUDIS i otopinu UREE. Za par dana slavol i to mu je to do berbe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh